Aktuální článek
Drogová poradna

Drogová poradna

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou (www.drogovaporadna.cz), kterou spravuje tým zkušených odborníků o.s. Sananim.

BLÁZNOVSTVÍ
Dobrý den, pokusím se svůj příběh zestručnit. Marihuanu kouřím přibližně tři roky, asi tak třikrát do týdne. Posledního půl roku mám psychické potíže. Začalo to zhruba na podzim. Měl jsem psychicky náročné období a jednou večer, když jsem byl v supermarketu, mě přepadl zvláštní stav. Těžko se to popisuje, je to něco mezi lehkou opilostí, únavou a trochu se to podobá samotnému stavu po hulení. Tento stav se mi vrací ve vypjatých situacích nebo když jsem někde, kde je hodně
lidí. Řekl jsem si, že to snad nějak přejde, ale asi o měsíc později jsem byl na párty, na kterou jsem přišel v dost rozhozeném stavu, na to jsem si naneštěstí ještě zahulil a z proudu negativních myšlenek mě vytrhl až hlas, který se mi ozval v hlavě. Byla to jen jedna věta, nicméně mě to dost vyděsilo. Chci se Vás zeptat, jestli mám navštívit nějakého doktora na hlavu. Děkuji za odpověď.

Zdravím vás,
stav, který popisujete, se velmi blíží něčemu, čemu se říká „flashback“. Jde o stav podobný stavu po užití drogy, ačkoli droga užitá nebyla. U marihuany to nebývá až tak časté, ale stát se to může. Po vysazení drogy většinou tyto stavy postupně vymizí. V případě, kdy se stavy vracejí i po delší době abstinence (dejme tomu i po jednom nebo dvou měsících), je pak rozumné obrátit se na psychiatra.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!