Aktuální článek
Semínka z Cannafestu 2013

Semínka z Cannafestu 2013

  • Na Cannafestu nabízelo svá semena mnoho vystavovatelů, zejména z Nizozemí a Španělska. Vybral jsem pět semenných bank, o kterých jsem dříve moc neslyšel a podle mne si zaslouží prezentaci. U každé jsem se zeptal, jakou odrůdu by mi doporučili.

Carpathians Seeds
Carpathians Seeds mne zaujaly už původem. Jedná se totiž o seedbanku česko-ukrajinskou. U jejich stánku mé dotazy zodpovídaly milé slečny s východním přízvukem, které na rozdíl od mnoha jiných hostesek skutečně rozuměly tomu, co nabízely. Celá nabídka se skládá ze samonakvétacích odrůd. Semena jsou výhradně feminizovaná a za velmi rozumné ceny.

Auto Goverla

Auto Goverla dostala své jméno podle majestátní hory Goverla (v českém přepisu spíše Hoverla), nacházející se v nejvzdálenějším cípu Zakarpatské Rusi. Z hlediska původu se jedná o křížence AK, Northern Lights a jedné tajné odrůdy, kterou si Carpathians Seeds nechávají pro sebe. Ve skříni prý dosahuje i jednoho metru, venku dokonce metru a půl. Vůně připomíná orientální koření s limetkovým nádechem. Měla by být velmi nenáročná a odolná, ostatně jako sami obyvatelé Karpatských vrchů.
www.carpathians-seeds.com/cz

Horti Lab
Stánek Horti Lab i jejich materiály působily velmi profesionálně a poutavě. Rozdávali i několik krásných plakátů, z nichž jeden už zdobí moji skříň (šatní, jak jinak). Dojem z nabídky semen kazí jen skutečnost, že téměř všechny jsou odvozeny od jediného otce, konkrétně ESCD (East Coast Sour Diesel). Už slovo „sour“, které figuruje v názvu všech odrůd kromě Starbud, mluví za vše. Semena Horti Lab rozhodně patří k těm dražším (přesněji nejdražším) a snad je za tím skutečná kvalita, ne jen propagace.

Sour Amnesia

Sour Amnesia je křížencem, který si klade za cíl spojit dvě časem prověřené odrůdy z opačných konců světa. Sour Diesel je odrůdou s nezaměnitelnou chutí z východního pobřeží Spojených států, zatímco Amnesia je velmi povedená varieta Haze z Holandska. Kombinace těchto genetik má veliký potenciál, zejména pro milovníky sativ.
www.hortilab.nl

Ripper Seeds
Ripper Seeds mne nejvíce zaujali propracovanou image každé jednotlivé odrůdy, což bylo nejlépe vidět na plakátech, které rozdávali. Například odrůda Toxic má působivé logo v podobě stylizované plynové masky s bombardéry a továrními komíny na pozadí. Prostě dobrá práce. Obsluha stánku se bohužel netvářila příliš komunikativně, ale jejich nabídka nevypadá špatně a ceny jsou akceptovatelné.

Criminal+

Criminal+ je jednou z nejúspěšnějších odrůd z nabídky Ripper Seeds. Rodiči jsou výnosná Critical+ a silná indica Double Glock. Výsledný kříženec by měl spojovat klady obou odrůd, měl by tedy mít krásné palice s minimem listů, bujný růst a krátkou dobu květu (v indoorové pěstírně 50 až 55 dní). Podle všeho si dokáže velmi dobře poradit i s vysokými dávkami živin.
www.ripperseeds.com

Spliff Seeds
Spliff Seeds mne zaujali nejvíce ochotou. Když jsem naznačil, že bych rád získal nějaké informace, zástupce seedbanky si mě vzal stranou, odpověděl na vše, co mne zajímalo, bez mojí žádosti mi hned přihrál několik semen na vyzkoušení, prostě ideální přístup. Nabídka semen není vyloženě originální. Většinu tvoří vlastní variace na práci jiných šlechtitelů, ale semena prodávají za rozumné ceny, takže proč ne.

Mega Power Plant

Mega Power Plant je dominantní indica, nakřížená z Northern Lights, OG Kush a původní Power Plant. Rostliny jsou prý velmi uniformní a odolné proti stresu. Květy mají sladkou vůni s nádechem lékořice a dieselu. Léčebné využití spočívá hlavně v potlačování křečí a chronických bolestí, takže například pro pacienty s roztroušenou sklerózou by měla být vyloženě optimální.
www.spliffseeds.nl

Blim Burn Seeds
Blim Burn jsou zástupci nové generace španělských seedbank s poněkud odlišným přístupem ke šlechtění konopí, než bylo dříve zvykem. Mají totiž ve své nabídce speciální kategorii pro odrůdy přebrané od jiných. Moc se mi tento trend nelíbí, ale doba se prostě mění. Asi je potřeba brát jako fakt, že některé legendární linie už zkrátka zlidověly. Každopádně jejich vlastní nabídka vypadá solidně, přestože za spíše vyšší cenu. Zástupci seedbanky na Cannafestu byli velmi ochotní a z vlastní iniciativy mi nabízeli vzorky semen, což rozhodně nebývá pravidlem.

Mamba Negra

Mamba Negra ze semenné banky Blim Burn Seeds je křížencem mezi vítězem Highlife 2004 jménem Critical Mass a jednou odrůdou skunku se silnou ovocnou vůní, červenými chloupky a kompaktními palicemi. Mamba by měla být velmi stabilní odrůdou bez výrazné variace mezi jednotlivými kusy. Objemné květenství oplývá výraznou ovocnou vůní a účinek je vyvážený. Při pěstování venku může prý Mamba dosahovat poněkud extrémních rozměrů, což by měl pěstitel zohlednit už při výsadbě.
http://www.blimburnseeds.com/

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!