Aktuální článek
Cannabis Europa 2023 – konopná konference

Cannabis Europa 2023 – konopná konference

  • Přední evropská konference o konopí se vrací do Londýna v době, kdy trhy s konopím pro dospělé uživatele stále rychleji směřují k legalizaci.

Měnící se postoje ke konopí, ekonomické tlaky a zvýšená citlivost na otázky sociální spravedlnosti, to jsou jen některé z faktorů, které určují směr legalizace konopí pro dospělé uživatele v celé Evropě. Předpokládá se, že prodeje legálního konopí pro dospělé v Evropě dosáhnou do roku 2027  obratu 1,6 miliardy EUR (37,6 miliard Kč), a to v souvislosti s rozvojem trhů s konopím v Německu, České republice, Švýcarsku a Nizozemsku.

Ve stejném období dojde k exponenciálnímu nárůstu počtu konopných pacientů v zemích jako je Francie, Spojené království a Polsko, čímž se celkový počet pacientů s léčebným konopím v Evropě zvýší na odhadovaných 1,43 milionu, což představuje 234% nárůst během sledovaného období 2023-2027.

Barbican Centre

Za této situace se Cannabis Europa, přední evropská konference zaměřená na politiku konopí, vrací ve dnech 2. a 3. května 2023 do londýnského Barbican Centre. Na této každoroční akci se sejde více než 1 500 hostů z řad politiků, průmyslníků, investorů a zástupců z více než 37 zemí světa, aby diskutovali o stavu konopného průmyslu a globálních příležitostech, které se nabízejí.

Rookmakerová, poslankyně Evropského parlamentu za Nizozemsko, která vystoupí v panelu “EU Better Believe It”, poznamenala, že průmysl čeká mnoho otázek. “Rozšiřující se legalizace léčebného a rekreačního užívání konopí vytvořila po celém světě obrovské příležitosti. Jaké budou další kroky?”

Mezinárodní standardy a liberalizace zákonů mají velký význam.

Konference Cannabis Europa analyzuje hlavní hnací síly, které mají vliv na růstu trhu, stejně jako příležitosti a výzvy, které se nám nabízejí. Mezi ně patří především načasování legalizace v celé Evropě a to, jak regulace ovlivní rychlost a růst trhu.

Pomalu, ale jistě

“I když se může zdát, že se tak děje pomalu, Evropa je na cestě k vytvoření nového způsobu, jakým se bude nakládat s konopím – spravedlivého, dostupného, ale stále vysoce regulovaného,” řekl Dirk Heitepriem, místopředseda Německé asociace konopného průmyslu, který vystoupí na konferenci “State of Play Session: Německo.”

Evropský trh s konopím je historicky přísnější než je trh ve Spojených státech, co se rozmanitosti a a dostupnosti výrobků týče a to včetně léčebného konopí. Ačkoli se tato situace, i přes přípravu nových evropských zákonů o konopí, pravděpodobně nezmění, podle předběžné zprávy společnosti Prohibition Partners, která stojí za skupinou Cannabis Europa, dosáhne prodej CBD, společně s léčebným konopím a konopím pro dospělé uživatele do roku 2027 téměř 6,5 miliardy eur (152,5 miliard Kč).

Prohibice selhává

“Zdá se, že prohibice v konopném odvětví zcela selhává a trh se nejen ustálil, ale také roste. Proto je třeba najít lepší nástroje kontroly. Přísně regulovaný trh může kontrolovat, co se kde vyrábí, kdo a kolik čeho prodává. Úplný zákaz to nedokáže,” vysvětluje národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil.

“Regulovaný trh má vyšší potenciál prevence škod.”

Na dvoudenním setkání se představí prestižní skupina obhájců, inovátorů, politiků a investorů, kteří se zapojí do odborné diskuze o tom, jak nově vznikající trh s konopím posunout kupředu.

Ceny vstupenek na konferenci začínají na 420 librách za základní dvoudenní vstupenku na konferenci a výstavu partnerů. VIP vstupenky jsou k dispozici za 720 liber a zahrnují networkingovou snídani 2. května a recepci s nápoji v krásné Barbican Conservatory 3. května. Rozšířené vstupenky zahrnují také přístup do exkluzivního VIP networkingového salonku a bezplatné jídlo a nápoje po oba dny. Pokud chcete získat vstupenky za nejnižší cenu, klikněte zde.

O společnosti Cannabis Europa

Od roku 2018 je Cannabis Europa přední konopnou akcí v Evropě, na kterou se pravidelně setkává více než 1 500 účastníků z více než 37 zemí světa, aby si užili dva dny nabité informacemi z oboru a setkávání se s kolegy a potenciálními partnery. Na této akci mají účastníci jedinečnou příležitost navázat kontakt s vlivnými lídry úspěšných konopných společností, investory, kteří aktivně investují do trhu, a důležitými tvůrci politik. Tato silná kombinace odborných znalostí z oboru, finanční prozíravosti a politického vlivu je přesně to, co evropský konopný průmysl potřebuje ke svému rozvoji.
Chcete-li se dozvědět více o společnosti Cannabis Europa a zaregistrovat se na akci, navštivte její webové stránky www.cannabis-europa.com.

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!