Aktuální článek
Čím dál větší auťáky!

Čím dál větší auťáky!

Profilový obrázek
  • Jack 47 XL Auto a Sweet Cheese XL Auto: "Chceme větší sladkosti!"

Po mnoha letech selekce a křížení našich samonakvétaček se jejich produkce pryskyřice, aroma i obsah kanabinoidů až neuvěřitelně zlepšily, a tak přirozeně nastala otázka, jak se dále přiblížit k dokonalosti? Naši zákazníci a přátelé v tom měli jasno: „Chceme větší sladkosti!“

Uznali jsme, že mají naprostou pravdu, a rozhodli jsme se vydat cestou zvětšování odrůd – a dnes je tomu již deset let. Už tehdy jsme měli v katalogu Big Devil #2 Auto® (SWS20), což byla samonakvétací odrůda druhé generace s  výškou mezi 100 až 150 centimetry. Aroma měla kadidlové, s nádechem ovoce a skunku, a k dozrání potřebovala 9 týdnů od výsevu, takže není divu, že se „Velký ďábel“ stal v  katalogu Sweet Seeds® klasikou, na niž spousta growerů nedá dodnes dopustit.  

Řada XL Auto 

To ale našim šlechtitelům posedlým perfekcionismem nestačilo, měli totiž dojem, že si jejich bratři v zahradnickém triku zaslouží mnohem víc. V roce 2012 jsme tedy představili první odrůdu nové koncepce: XL Auto®. Původní Big Devil #2 Auto® jsme zkřížili s vybranou linií Jacka Herera z výzkumného oddělení Sweet Seeds, zlepšili jsme jeho parametry a uchovali ostatní kýžené vlastnosti. Tím vznikl Big Devil XL Auto® (SWS28), samonakvétací pekelník třetí generace a okamžitý bestseller. 

Poté už jsme měli v  nastoupené cestě jasno: poskytovat to nejlepší v extra velikostech. Po třech letech zevrubné selekce a křížení jsme do světa vypustili jeden z našich nejoblíbenějších samonakvétacích XL modelů. Naše Cream Mandarine XL Auto® (SWS55) se už nemohla dočkat invaze do zahrad growerů milujících ojíněné květy se sladkým ovocným nádechem. Pak uplynuly další tři roky a v roce 2018 jsme na trh uvedli Green Poison XL Auto® (SWS71), jeden z nejoblíbenějších dlouhánů v  samonakvétací kolekci Sweet Seeds. 

Sladce skunkózní odér se u Sweet Cheese XL Auto dokonale snoubí s tóny pikantního zralého sýra a jemnou kyselinkou po citrónu. 

Na jaře roku 2019 jsme do našeho extraligového basketbalového týmu zařadili další dva přírůstky. Sweet Cheese XL Auto® (SWS77) a Jack 47 XL Auto® (SWS78) zahájily mistrovskou sezónu ve velkém stylu a zvítězily na nespočtu zahrádek po celém světě. Zaznamenaly obrovský úspěch, můžeme-li soudit podle ohlasů od našich přátel a zákazníků i podle growreportů na konopných fórech.  

Sweet Cheese XL Auto® (SWS77)

Vlastní test: Sweet Cheese XL a Jack 47 XL 

Musel jsem si je tedy vyzkoušet sám, abych si ověřil, že evoluce z kytek „normální velikosti“ proběhla zdárně. Jakožto milovník původní odrůdy Sweet Cheese® (SWS19) a také jako někdo, pro koho je Jack 47 Auto® (SWS31) stále jedna z nejlepších samonakvétacích sativ vůbec, jsem tedy s velkým potěšením a očekáváním dal na navlhčený ubrousek naklíčit po čtyřech semínkách od jejich nových XL příbuzných. Pohodlně jsem se usadil do první řady a sledoval devítitýdenní dobrodružství slibující sladce ovocné aroma.  

V  posledních fázích květu se z exemplářů odrůdy Jack 47 XL Auto® linula hodně sladká, svěží vůně s citrusovým přídechem a stopou kadidla, což zřetelně odkazuje na předky z genetické kolekce od Sweet Seeds. Oproti tomu rostlinky Sweet Cheese XL Auto® si zase uchovávaly intenzivní, pozoruhodně nasládlé skunkové aroma původní linie Sweet Cheese®. Koneckonců jejich selekce při vývoji v seedbance probíhala dlouhodobě, takže neustálým výběrem těch nejvyšších exemplářů, které si plně zachovávaly všechny kýžené vlastnosti, vznikla takřka identická kytka, jen podstatně větší. Musel jsem uznat, že sladce skunkózní odér se zde dokonale harmonicky snoubí s tóny pikantního zralého sýra a jemnou kyselinkou po citrónu. 

Z kytek Jack 47 XL Auto® se line hodně sladká, svěží vůně s  citrusovým přídechem a stopou kadidla.  

Po 57 dnech od vyklíčení byly všechny rostliny Sweet Cheese XL Auto® dostatečně vyzrálé, ale rozhodl jsem se dát jim ještě čtyři dny a odložit sklizeň na den číslo 61. Čtveřice Jack 47 XL Auto® potřebovala ještě pár dní navíc, a i když se daly sklidit okolo 64. dne, rozhodl jsem se jim dát ještě pět dnů navíc a uzavřel jejich krasojízdu po 69 dnech od výsevu. Obě odrůdy se krásně zastřihávaly, nůžtičky byly notně lepkavé.  

Jack 47 XL Auto® (SWS78)

Auťáky jak žádné jiné 

Snad jste si z toho udělali představu, jak se pěstují tihle voňaví čahouni od Sweet Seeds. Když se podíváte do jejich katalogu, jistě si vyberete. Ve světě samonakvétacích odrůd se jen málokterý producent může pyšnit tak sladce aromatickými a robustními modely. Sweet Cheese XL Auto® a Jack 47 XL Auto® plní sliby jak v indooru, tak v outdooru, a bezpečně uspokojí všechny mlsné jazýčky.  

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!