Aktuální článek
Desatero konopného aktivisty – 1. přikázání: Vzdělávejte se!

Desatero konopného aktivisty – 1. přikázání: Vzdělávejte se!

  • Ve vládních kruzích se jedná o regulaci zákona o konopí. Jde do tuhýho - pojďte do toho s námi!

O konopí již víme mnoho, ale výzkum stále pokračuje a objevují se nové informace, upřesňují se dosavadní poznatky. Buďte v obraze. Sledujte aktuální i historický vývoj okolo konopí doma i v zahraničí. Čtěte odbornou literaturu i magazíny věnující se konopí, sledujte odborné diskuze, přednášky nebo vzdělávací dokumenty. Učte se od odborníků a zkušenějších, třeba jen tím, že pozorně nasloucháte, jak vlastně argumentují.

Zkuste konopí vnímat v jeho širokém a bohatém spektru využití, nesoustřeďujte se pouze na jednu oblast jeho uplatnění, zatímco přehlížíte další. Nevzdávejte se kritického myšlení, klaďte příznivcům stejně jako odpůrcům konopí i zdánlivě banální otázky, sledujte jejich odpovědi a reakce.

Nikdy není pozdě začít podivuhodnou cestu za poznáním. Její výhodou je, že nemá nikdy konce, že nás čeká překvapení za každou zatáčkou. Svět šlechtění a pěstování konopí, jeho zpracování, možností uplatnění v léčbě či využití v průmyslu se totiž vyznačuje tím, že přináší neustále nové poznatky.

Proto je naší největší devizou zvídavost a pokora – kdo si dnes myslí, že snědl všechnu moudrost světa, bude zítra o hladu!


Kde se mohu vzdělávat?


Desatero konopného aktivisty: 

1. Vzdělávejte se
2. Vyvracejte mýty a bořte stigmata
3. Oslovujte zákonodárce
4. Informujte lékaře
5. Podporujte oběti prohibice
6. Sdružujte se
7. Buďte soběstační
8. Znejte svá práva
9. Sdílejte
10. Podporujte výrobce


Celý článek najdete v Legalizace č. 59, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!