Aktuální článek
Desatero konopného aktivisty – 5. přikázání: Podporujte oběti prohibice

Desatero konopného aktivisty – 5. přikázání: Podporujte oběti prohibice

  • Nesmyslné rozsudky, nepřiměřené tresty. S tím se potýkají lidé odsouzení za nakládání s konopím. Napište jim podporující dopis!

Současná regulace konopí si již vyžádala mnoho obětí. Mnoho z nich však konopí pěstovalo či užívalo ke zlepšení svého zdravotního stavu. Tresty, které jim byly uděleny byly až nepřiměřeně vysoké. Je zapotřebí uvolnit pravidla pro léčbu konopnými extrakty, povolit samopěstování a zvýšit limit THC v technickém konopí – to vše se také objeví v přidaných pozměňovacích návrzích, které bude vláda projednávat.

V loňském roce se i díky finanční podpoře veřejnosti podařilo Miroslavu Koláčnému a jeho synovi zvrátit průběh soudního řízení kvůli čtyřem rostlinám a piksle masti. Díky darům od vás, příznivců konopí, si mohli najmout kvalitní právní služby, odvolat se a uspět. Mnozí jiní lidé léčící konopím sebe nebo své blízké však takové štěstí neměli. Dosti razantně bylo v poslední době trestáno též pěstování technického konopí se zanedbatelně zvýšeným obsahem THC (viz kauzy Leopold Svatý a Dušan Dvořák). Dvořák si nyní odpykává šestiletý trest za „zločin“, kterým nikoho neohrozil, a zbývá mu jen dovolání k Nejvyššímu soudu, případně stížnost k Ústavnímu soudu.

Bohužel zatím neexistuje žádný fond na podporu obětí konopné prohibice a nelze tak snadno na tyto účely pořádat sbírky, tudíž se konkrétním jedincům běžně zasílají jen finanční dary na transparentní účet k tomu účelu založený.

Nemůžete-li podpořit oběti konopné prohibice finančně, napište jim aspoň do vězení! S vřelým dopisem a projevením podpory pošlete odsouzenému například i zajímavé čtení, dopisní papíry, obálky a známky či psací potřeby, aby mohl z vězení komunikovat s okolím. Váha zásilky by neměla přesáhnout jeden kilogram a vedle jména musí být uvedeno datum narození. Vaše podpora je nesmírně vzpruží na duchu během dlouhého, krušného a často zcela nespravedlivého pobytu za mřížemi.


Současná adresa do vězení na Dušana Dvořáka: 

Mgr. Dušan Dvořák, 12. 1. 1962

Věznice Břeclav

P.O. BOX 74

Břeclav 690 02

Web: svoboduprodusana.cz


Desatero konopného aktivisty: 

1. Vzdělávejte se
2. Vyvracejte mýty a bořte stigmata
3. Oslovujte zákonodárce
4. Informujte lékaře
5. Podporujte oběti prohibice
6. Sdružujte se
7. Buďte soběstační
8. Znejte svá práva
9. Sdílejte
10. Podporujte výrobce


Celý článek najdete v Legalizace č. 59, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!