Aktuální článek
Desatero konopného aktivisty – 7. přikázání: Buďte soběstační

Desatero konopného aktivisty – 7. přikázání: Buďte soběstační

  • Pěstování konopí v ČR má svá omezení - například zákonný limit THC v rostlině. Jak si to ale pohlídat?

Vláda se chystá projednávat pozměňovací návrhy regulačního zákona konopí, možnými tématy bude uvolňování pravidel pro léčbu konopnými extrakty, samopěstování a zvýšení limitu THC v technickém konopí. Jak se ale popasovat se současnou situací?

V současné legislativní situaci je každá dobrá rada drahá – ani pěstování technického konopí nebo CBD odrůd se „zaručeně nízkým“ obsahem THC se neobejde bez rizik. I v případě, že použijete osivo registrované odrůdy dle norem EU, uschováte si veškeré doklady o původu a dokonce svůj pěstitelský záměr vzorně nahlásíte u příslušného celního úřadu nebo alespoň místním oddělení policie, byť oznamovací povinnost se vás ze zákona týká až při pěstování nad 100 m2, stejně se nevyhnete protivným kontrolám a následně i trestnímu stíhání, pokud v důsledku hezkého počasí obsah THC ve vašem záhonu třeba jen nepatrně přesáhne zákonný limit 0,3 %.

Pokud už pěstujeme, tak určitě bez zbytečné chemie, protože konopí má lidi léčit, ne jim ubližovat, a taky pěstujeme v rozumném, co nejmenším množství. Jak dokazují známé případy, mnohdy se obviněný samopěstitel vystavuje zbytečně tvrdému postihu jen proto, že neodhadl svou skutečnou spotřebu a v důsledku povedené sklizně nebo skladování starého sena zavdal policii a státním zástupcům důvod k podezření z pokoutního obchodování. Dlužno dodat, že z hlediska trestního práva mezi prodejem a darováním konopí příliš velký rozdíl není.

Konopná komunita ještě pamatuje časy, kdy se s trávou zásadně nekšeftovalo. Je to volně rostoucí bylina, a basta! Copak přijdu za kamarádem a nabídnu mu svazek medvědího česneku za stovku, aby nám udělal salát? V hospodských hloučcích v některých regionech dodnes riskuje huleníchtivý zoufalec s peněženkou v pazourech ze strany konopných štamgastů ne-li záhlavec, tak jistě opovržení.


Desatero konopného aktivisty: 

1. Vzdělávejte se
2. Vyvracejte mýty a bořte stigmata
3. Oslovujte zákonodárce
4. Informujte lékaře
5. Podporujte oběti prohibice
6. Sdružujte se
7. Buďte soběstační
8. Znejte svá práva
9. Sdílejte
10. Podporujte výrobce

doporučujeme


Celý článek najdete v Legalizace č. 59, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!