Aktuální článek
Desatero konopného aktivisty – 7. přikázání: Buďte soběstační

Desatero konopného aktivisty – 7. přikázání: Buďte soběstační

  • Pěstování konopí v ČR má svá omezení - například zákonný limit THC v rostlině. Jak si to ale pohlídat?

Vláda se chystá projednávat pozměňovací návrhy regulačního zákona konopí, možnými tématy bude uvolňování pravidel pro léčbu konopnými extrakty, samopěstování a zvýšení limitu THC v technickém konopí. Jak se ale popasovat se současnou situací?

V současné legislativní situaci je každá dobrá rada drahá – ani pěstování technického konopí nebo CBD odrůd se „zaručeně nízkým“ obsahem THC se neobejde bez rizik. I v případě, že použijete osivo registrované odrůdy dle norem EU, uschováte si veškeré doklady o původu a dokonce svůj pěstitelský záměr vzorně nahlásíte u příslušného celního úřadu nebo alespoň místním oddělení policie, byť oznamovací povinnost se vás ze zákona týká až při pěstování nad 100 m2, stejně se nevyhnete protivným kontrolám a následně i trestnímu stíhání, pokud v důsledku hezkého počasí obsah THC ve vašem záhonu třeba jen nepatrně přesáhne zákonný limit 0,3 %.

Pokud už pěstujeme, tak určitě bez zbytečné chemie, protože konopí má lidi léčit, ne jim ubližovat, a taky pěstujeme v rozumném, co nejmenším množství. Jak dokazují známé případy, mnohdy se obviněný samopěstitel vystavuje zbytečně tvrdému postihu jen proto, že neodhadl svou skutečnou spotřebu a v důsledku povedené sklizně nebo skladování starého sena zavdal policii a státním zástupcům důvod k podezření z pokoutního obchodování. Dlužno dodat, že z hlediska trestního práva mezi prodejem a darováním konopí příliš velký rozdíl není.

Konopná komunita ještě pamatuje časy, kdy se s trávou zásadně nekšeftovalo. Je to volně rostoucí bylina, a basta! Copak přijdu za kamarádem a nabídnu mu svazek medvědího česneku za stovku, aby nám udělal salát? V hospodských hloučcích v některých regionech dodnes riskuje huleníchtivý zoufalec s peněženkou v pazourech ze strany konopných štamgastů ne-li záhlavec, tak jistě opovržení.


Desatero konopného aktivisty: 

1. Vzdělávejte se
2. Vyvracejte mýty a bořte stigmata
3. Oslovujte zákonodárce
4. Informujte lékaře
5. Podporujte oběti prohibice
6. Sdružujte se
7. Buďte soběstační
8. Znejte svá práva
9. Sdílejte
10. Podporujte výrobce


Celý článek najdete v Legalizace č. 59, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!