Aktuální článek
Desatero konopného aktivisty – 9. přikázání: Sdílejte

Desatero konopného aktivisty – 9. přikázání: Sdílejte

  • Podělte se s svým okolím zejména o informace a poznatky. I sdílení má však svá pravidla!

Říká se, že sdílená radost je dvojnásobná a sdílené utrpení poloviční. Nelze než s tímto tvrzením souhlasit a všem doporučit, aby se jím řídili, a to především v té rovině trápení. Mezi časté policejní praktiky patří zastrašování obviněného, že si v případě zveřejnění či jiné medializace svého případu pohorší. Policistům je radno ve chvíli, kdy se vás snaží usvědčit z protiprávního jednání, moc nevěřit a jejich často nevhodné rady brát s jistou rezervou. Koneckonců policie nevěří ani sama sobě, neboť když vyhrožuje sankcemi při medializaci případu, svědčí to leda o snaze zamést stopy a důkazy, které by ji mohly usvědčit z vlastních pochybení či dokonce protiprávního jednání.

Promyšlená a dobře načasovaná medializace kauzy hraje ve prospěch obviněného hned z několika důvodů. Nejenže se policie a soudy pod mediální pozorností začnou chovat, řečeno jejich jazykem, jak zákon káže, ale i široká veřejnost díky tomu získá přehled o tom, čím se orgány zabývají, jak nemilosrdně a často bezprecedentně k obětem prohibice přistupují a jak utrácejí veřejné prostředky na vymáhání zastaralých a nespravedlivých zákonů, jejichž nedodržováním mnohdy nikomu nevzniká žádná škoda. Medializací zároveň vzniká dostatek prostoru pro nezávislý pohled, pro dohledání a zpracování odborných posudků či nalezení obdobných případů. V neposlední řadě medializace napomáhá i ostatním zorientovat se v aktuální náladě a uvažování orgánů vymáhajících právo, jednoznačně mění veřejné mínění, bourá ustálené mýty a stigmata a často i vyvolává oprávněnou nevoli a mediální i veřejný tlak na zákonodárce, aby dotyčné zákony změnili.

Podělte se o své poznatky a zkušenosti s ostatními, kdykoli je to možné a vhodné.

Naopak sdílení úspěchů a vítězství v podobě vyhraných soudních tahanic nebo nároku na nezcizitelná práva může inspirovat i další oběti a jejich advokáty, aby případy nevzdávali, nepropadali beznaději a získávali validní a na vědeckých důkazech postavené argumenty, proti kterým zůstane rozum omezený protikonopnou propagandou krátký. Pro potřeby sdílení konopných radostí i starostí je dobré využít nejen sociální sítě, ale i tištěná a audiovizuální média, nejlépe pak ta veřejnoprávní. Podělte se o své poznatky a zkušenosti s ostatními, kdykoli je to možné a vhodné. Nedopusťte, aby protikonopné teze a mýty zvítězily doslova a do písmene nad pravdou a láskou.


Hlavní konopné magazíny 

Jako vhodný rozcestník pro sdílení vašich radostí i starostí nemůžeme než doporučit tištěné a elektronické dvouměsíčníky magazín Legalizace a Magazín Konopí, které se zabývají problematikou konopné léčby, pěstování i průmyslového využití. Čtěte nás a pište nám!

Sdílení funguje dobře také na sociálních sítích, jako je třeba Facebook: Magazín Legalizace, Magazín Konopí


Zároveň však musíme upozornit, že i v případě sdílení je záhodno dát prostor zdravému úsudku a s informacemi nakládat s náležitou váhou a mírou. Zveřejněná fotka zdatně rostlé bylinky těsně před sklizní může na vaši zahradu přivábit nejen všímavé zloděje z širokého okolí, ale i vyburcovat nepřejícího souseda k udání či dokonce přilákat samotnou policii. Ta si k dohledání vaší adresy může snadno vypomoci informacemi z vašeho účtu, pod kterým jste na dané sociální síti přihlášeni, ale o moc víc práce jí nedá u takového snímku obratem zjistit GPS lokaci či jiná metadata, která se v případě vaší nepozornosti mohou s fotkou uložit na internet. Totéž platí pro sdílení vašich radostí v rádoby soukromých skupinách na sociálních sítích, které se mohou jevit zabezpečeně, ale věřte, že pokud nepoužíváte šifrovací komunikační aplikace, jsou vaše data ze strany správce (a v důsledku i policie) čitelná jako první řádek Snellenovy tabule u optika.


Desatero konopného aktivisty: 

1. Vzdělávejte se
2. Vyvracejte mýty a bořte stigmata
3. Oslovujte zákonodárce
4. Informujte lékaře
5. Podporujte oběti prohibice
6. Sdružujte se
7. Buďte soběstační
8. Znejte svá práva
9. Sdílejte
10. Podporujte výrobce


Celý článek najdete v Legalizace č. 59, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!