Aktuální článek
Drogová poradna: Depresivní stavy po marihuaně

Drogová poradna: Depresivní stavy po marihuaně

  • Čím mohou být způsobeny poklesy nálady po užití konopí?

Ve spolupráci s online drogovou poradnou EXTC (www.extc.cz), kterou provozuje Společnost Podané ruce o. p. s.

Depresivní stavy po marihuaně

Dobrý den, marihuanu užívám spíše nárazově (cca jednou do měsíce), ale poslední dobou mám vždy druhý den ráno po požití marihuany neobvykle špatnou až depresivní náladu. Nejdříve jsem si myslela, že za to může třeba kombinace s alkoholem, avšak není tomu tak. Nevíte, čím by to mohlo být a jestli bych měla radši marihuanu úplně vysadit?

Nepříjemné stavy ve formě špatné až depresivní nálady po marihuaně se opravdu někdy objevují. Po odeznění pozitivních a euforických pocitů se organismus vrací do normálu a prožívání se může proměnit až do opačného extrému. Může to mít více příčin. Napadá mne například, zda (zejména pokud se Vám toto děje až v poslední době) neprožíváte něco těžkého či problematického, co ovlivňuje set a setting.

S Vašimi potížemi by mohla také souviset kvalita marihuany, zejména obsah látek THC a CBD, kdy THC může způsobovat psychotické stavy, které CBD naopak tlumí. Problematické jsou pak vzorky konopí s vysokým obsahem THC a mizivou hladinou CBD. Marihuana sama o sobě má také potenciál přispět k rozvoji psychických onemocnění, zejména u lidí, kteří k tomu mají nějaké předpoklady a jsou zvýšeně senzitivní.

Prozatím by mohlo být fajn dát si na nějaký čas od marihuany pauzu. Pokud by Vaše obtíže přetrvávaly i několik dní od posledního užití, případně se vracely i bez předchozí konzumace marihuany, doporučuji vyhledat lékařskou pomoc (psychiatra), aby se prověřila případná souvislost s psychickým stavem.


Máte problémy související s psychoaktivními látkami? Napište odborníkům do EXTC, rádi vám poradí!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!