Aktuální článek
Drogová poradna: Kontrola PČR a odvolání

Drogová poradna: Kontrola PČR a odvolání

  • Jaké hrozí postihy za pozitivní test na THC?

Ve spolupráci s online drogovou poradnou EXTC (www.extc.cz), kterou provozuje Společnost Podané ruce o. p. s.

Zastavila mě hlídka PČR při namátkové kontrole a byl jsem pozitivní na THC (požil jsem ho den před kontrolou v malém množství). Bylo mi oznámeno, že jestli půjdu na krev, může to být trestný čin, takhle to zůstává přestupkem. Nevěděl jsem, jaké jsou hodnoty při odebírání krve, tak jsem test odmítnul, přeci jen mi zněl přestupek lépe než trestný čin. K mojí smůle je sankce u mého přestupku 25 000 až 50 000 Kč a zákaz řízení na 1–2 roky. Já jsem dostal 26 000 a zákaz řízení na dobu 12 měsíců. Při kontrole mi nebylo sděleno, že se vystavuji takovému přestupku, a na moji otázku, kolik mi hrozí, mi bylo řečeno, jelikož je to můj první zákaz, tři měsíce zákaz řízení a 5 000 Kč pokuty. Brzy mám správní řízení, protože jsem se odvolal. Chci se zeptat – mělo odvolání vůbec nějaký smysl? Popřípadě co bych jim tam měl říct?

Zcela rozumím Vašemu rozčarování, obzvlášť když jste byl takto uveden v omyl. Zároveň se obávám, že prostor k ovlivnění aktuální situace bude již velmi omezený, nedokážu však odhadnout, jaké jsou reálné šance v rámci odvolání. 

Obdobné případy dlouhodobě řeší naši kolegové z právní poradny A.N.O., které ještě můžete oslovit a probrat s nimi, zdali by přece jen nemohla existovat nějaká varianta právní obrany. Přímý kontakt najdete na stránkách poradna.asociace.org.


Máte problémy související s psychoaktivními látkami? Napište odborníkům do EXTC, rádi vám poradí!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!