Aktuální článek
Drogová poradna: LSD a bad trip

Drogová poradna: LSD a bad trip

  • Je bezpečné užívat medikamenty k zastavení bad tripu?

Ve spolupráci s online drogovou poradnou EXTC (www.extc.cz), kterou provozuje Společnost Podané ruce o. p. s.


LSD, badtrip

Mám zkušenost s extází, pervitin jsem zkusila jednou. Mám celkem slabou psychiku, změny nálad, ale mám obrovskou chuť zkusit LSD, a bojím se badtripu. Prý existují kapky, antipsychotika, ale nevím, kde je sehnat a jestli opravdu badtrip zastaví.

Je fajn, že se snažíte hledat informace a připravit se předem na případný badtrip. Co se týče nějakých preparátů, které by jej pomáhaly zastavit, v akutních případech se někdy používá Xanax či Diazepam. Oba dva léky jsou však pouze na lékařský předpis a nedoporučuji je užívat bez konzultace s lékařem. Informace o vámi zmiňovaných kapkách s antipsychotickými účinky jsem nenalezla, ale předpokládám, že budou taktéž pouze na lékařský předpis.

Zároveň je riskantní zkoušet LSD v případě, který popisujete (změny nálad, slabá psychika), protože je vždy lepší zkoušet LSD ve vyrovnanějším stavu. Alespoň částečně předcházet badtripu lze nastavením vhodného setu a settingu – vyvarování se užití psychedelik v obdobích, kdy máte například hodně stresu nebo špatnou náladu, užití v bezpečném a příjemném prostředí atd.

Pakliže by k badtripu došlo, je dobré mít ve své blízkosti někoho, kdo vám bude nablízku, nebude pod vlivem psychoaktivních látek a bude schopen v případě potřeby zavolat pomoc.


Máte problémy související s psychoaktivními látkami? Napište odborníkům do EXTC, rádi vám poradí!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!