Aktuální článek
Editorial 61: Můžeme slavit?

Editorial 61: Můžeme slavit?

  • Slavíme 10. narozeniny. Dík patří i vám!

S vydáním tohoto magazínu Legalizace s námi slavíte těžko uvěřitelných deset let existence. První číslo tohoto prvního českého magazínu pro konopnou kulturu vyšlo v září 2010 a zaplnilo volné místo ve veřejných i soukromých knihovnách, které netrpělivě čekaly na lifestylový magazín o konopí. Během jednoho roku si Legalizace vyšlapala cestu do distribuční sítě a v pravidelných dvouměsíčních intervalech začala plnit pulty trafik, obchodů, nákupních center a čerpacích stanic po celé republice.

Od samého počátku bylo záměrem magazínu Legalizace podporovat myšlenku efektivní a racionální regulace konopí, soustavně napadat nesmyslnost přetrvávající prohibiční politiky, vyvracet mýty a stigmata diskriminující nejen tuto vzácnou a mnohostranně využitelnou bylinu, ale i její příznivce a uživatele, a předkládat informace o prospěšnosti konopí jako efektivního léčiva – a tento záměr se naplnil. Legalizace je dnes nedílnou součástí nejen periodického tisku, ale i silného názorového proudu ve společnosti a slouží jako inspirace všem, kterým současná legislativa nedovoluje plnohodnotně využít potenciál konopí a v horším případě je dokonce omezuje na osobních právech a svobodách.

Velký dík za příležitost dnes slavit desáté narozeniny patří zejména vám, čtenářům, pro které magazín vzniká především, neboť nám dáváte smysl a odvahu pokračovat v usilovné práci. Poděkování si samozřejmě zaslouží i všichni členové redakce, kteří se kdy na jakémkoli vydání podíleli – bez těchto nadšenců, novinářů, odborníků, spisovatelů, fotografů, ilustrátorů, grafiků a redaktorů by si Legalizace cestu do tiskárny a následně do vašich rukou hledala jen stěží. Ve významné míře patří dík také všech obchodním partnerům, především pak inzerentům stálým i novým, bez kterých bychom vydání magazínu nebyli schopni ekonomicky realizovat. Je v tom synergický souběh a podpora vás všech: magazín vydáváme společně a já si vašeho zájmu a odhodlání velmi vážím.

Nebudu se zde ohlížet zpět, protože věřím, že situaci na „konopné scéně“ jsme monitorovali zodpovědně a těch šedesát magazínů je toho dostatečným důkazem. Dovolím si však při tomto jubileu malý výhled do následujících let s ohledem na to, že ač máme Legalizaci, zatím stále nemáme plně zlegalizováno. Legislativní proces změn směřujících k spravedlivější, svobodnější a zelenější budoucnosti každého z nás je stále v plenkách a čeká na naši podporu, konejšivá slova a pomocnou ruku, aby bezpečně prošel nástrahami a ústrky prohibicionistů, povyrostl do společného racionálního návrhu a posléze si jednou provždy vydobyl místo mezi smysluplnými zákony, které si občané naší svobodné a demokratické země jednoznačně zaslouží.

Zasaďme se společně o lepší budoucnost!

Robert Veverka


Veletrh Cannafest se odkládá na únor 2021.

Vzhledem k pandemii covid-19 se letošní ročník Cannafestu, mezinárodního veletrhu konopí a léčivých bylin, odkládá na příští rok, konkrétně na datum 12. až 14. února 2021. Aktuální informace o veletrhu sledujte na www.cannafest.com.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!