Aktuální článek
Fungují květové stimulátory?

Fungují květové stimulátory?

  • U rostlin pravidelně ošetřovaných roztokem huminových kyselin byl výsledkem sjednocený kanabinoidní profil v celé rostlině.

Dostupné květové stimulátory či „boostery“ můžeme rozdělit do tří pomyslných skupin. Přípravky s obsahem základních živin dusíku, fosforu a draslíku, aditiva obsahující huminové kyseliny a do třetice aditiva obsahující enzymy a patentované směsi různých výrobců hnojiv.

Aditiva s obsahem N-P-K jsou založená na skutečnosti, že rostliny v květu potřebují větší přísun fosforu a draslíku, a proto zpravidla mají minimální nebo nulový obsah dusíku (N) a vysoký obsah fosforu (P) a draslíku (K).

Huminové kyseliny vznikají v půdě procesem humifikace, což je přeměna odumřelých organických látek pomocí specializovaných mikroorganismů. Huminové kyseliny působí příznivě na propustnost buněčných membrán, zlepšují vstřebávání některých živin a mají vliv na chemické i fyzikální vlastnosti půdy.

Zvýšení množství dusíku, fosforu i draslíku v zálivce o 15 procent vedlo k výraznému nárůstu koncentrace CBG v květech – o 71 procent.

Brandové posilovače květu od různých výrobců jsou povětšinou zčásti směsí minerálních živin, enzymů, vitamínů, huminových kyselin, oligosacharidů a dalších látek. Výrobci nemají povinnost zveřejnit úplnou recepturu a někdy je složité poznat, co přesně daná směs obsahuje. Faktem je, že některé z těchto přípravků se těší u mnohých pěstitelů velké oblibě, a ti jsou ochotni za ně zaplatit nemalé částky.

...

Pokračování článku najdete v Legalizace č. 60, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!