Aktuální článek
Growreport: Blackberry Gum Auto

Growreport: Blackberry Gum Auto

Profilový obrázek
  • Mezi snímky v loňské fotosoutěži o nejkrásnější kytku vypěstovanou čtenáři ze semínek přiložených k našemu magazínu dominovala jedna ze samonakvétacích indik od Seedstockers – Blackberry Gum Auto.
+10
Zobrazit galerii

Mezi snímky v loňské fotosoutěži o nejkrásnější kytku vypěstovanou čtenáři ze semínek přiložených k našemu magazínu drtivě dominovala jedna z nejpopulárnějších samonakvétacích indik od Seedstockers – Blackberry Gum. Dnes se podíváme na její samonakvétací verzi. 

Samonakvétací Blackberry Gum je fascinující odrůda s temně fialovým, namodralým zbarvením listů a košatou strukturou. V indooru se jí daří nejlépe při dvaceti hodinách světla a do sklizně potřebuje jedenáct týdnů.

Blackberry Gum Auto těží z kvalitních rodičovských genetik Blueberry a Bubble Gum. Jde o osvědčené linie s delikátně sladkou, ovocnou příchutí. Šampioni v rodokmenu jsou garancí konzistentního výkonu a celkové kvality. Indikové účinek má velké medicínské uplatnění, například v boji proti stresu po náročném pracovním dni.

Bezkonkurenční chuť

Blackberry Gum Auto je jedna z nejpohlednějších samonakvétaček široko daleko a její sytá chuť po lesních plodech je bezkonkurenční – něco mezi malinou a borůvkou, ale hodně sladká. Palice jsou rovněž zbarvené do fialova a line se z nich mocné aroma. Léčebný účinek je relaxační, a to po tělesné i duševní stránce – působí proti úzkosti.

Její sytá chuť po lesních plodech je bezkonkurenční.

Daří se jí v indooru i v outdooru a je možno využít kteroukoli pěstební metodu. Nejlepší indikové automaty jako Blackberry Gum Auto jsou často i nejjednodušší na pěstování, nehrozí žádné komplikace. Struktura je kompaktní, růst je bez zádrhelů.

Následující záznamy prováděl grower jménem Club Riot. Původní verzi můžete najít online na stránce growdiaries.com společně s recenzí na BCN Power Plant Auto od Seedstockers. Bonusové semínko Blackberry Gum obdrželi čtenáři Legalizace v druhém čísle roku 2019, které si se semínkem stále můžete objednat, a kde byl mimochodem i growreport na odrůdu BCN Critical XXL Auto.

Parametry během testu

Od semínka do sklizně zabral celý proces 11 týdnů. K osvětlení bylo použito osvětlení MIGRO 200 LED light o výkonu 230 wattů od výrobce MigroLight, a to v režimu 20 hodin světla denně. Semínka byla zasazena do jedenáctilitrových květináčů se substrátem Canna COCO medium. Rostlinky dostávaly organické živiny od Green Buzz Liquids.

Během světelné fáze byla teplota udržována na 24 stupních Celsia. Během čtyřhodinové tmy byla teplota 20 °C. Ve fázi růstu byla průměrná vlhkost 60 procent. Výživa byla nastavena tak, aby byla hodnota pH 6. Jak poznamenává grower, během růstové fáze nebyl patrný žádný výrazný odér.

Týden po týdnu

Fáze růstu trvala do čtvrtého týdne, květy začaly nasazovat v pátém týdnu. Jak to je u samonakvétacích odrůd běžné, svítilo se dvacet hodin denně po celou dobu, tedy v růstu i květu.

1. týden

Výška 5 cm. Vzdálenost lampy 60 cm od rostlinek. Zálivka 0,1litru vody na sazeničku každých 24 hodin. Hnojeno Humic Acid Plus: 0,5 ml/l, More Roots: 0,3 ml/l, Organic Grow Liquid: 0,2 ml/l.

2. týden

Výška 8 cm. Vzdálenost lampy 60 cm od rostlinek. Zálivka 0,3 litru vody na sazeničku každých 24 hodin. Hnojeno Humic Acid Plus: 0,5 ml/l, More Roots: 0,3 ml/l, Organic Grow Liquid: 0,2 ml/l.

Týden 2
3. týden

Výška 22 cm. Vzdálenost lampy 60 cm od rostlinek. Zálivka 0,5 litru vody na rostlinku co 24 hodin. Hnojeno Humic Acid Plus: 0,5 ml/l, More Roots: 0,5 ml/l, Organic Grow Liquid: 0,5 ml/l.

Týden 3
4. týden

Výška 40 cm. Vzdálenost lampy 50 cm. Zálivka 0,7 litru vody rostlinku každých 24 hodin. Hnojeno Humic Acid Plus: 1 ml/l, Organic Grow Liquid: 1 ml/l.

Týden 4
5. týden

Rostliny ukazují samičí pohlavní znaky, výška 60 cm. Vzdálenost lampy 40 cm, zálivka 0,7 litru vody na kytku za 24 hodin. Začíná se z nich linout znatelné aroma. Hnojeno Humic Acid Plus: 2 ml/l, Organic Bloom Liquid: 2 ml/l.

Týden 5
6. týden

Výška 75 cm, takřka se přestaly dále vytahovat. Vzdálenost lampy 40 cm. Zálivka 0,7 litru vody na kytku každých 24 hodin. Slabý odér. Hnojeno Humic Acid Plus: 2 ml/l, Organic Bloom Liquid: 2 ml/l.

Týden 6
7. týden

Výška 85 cm, lampa ve vzdálenosti 40 cm. Zálivka 1 litr vody na rostlinu co 24 hodin. Slabý odér. Hnojeno Humic Acid Plus: 1 ml/l, Organic Bloom Liquid: 2 ml/l, Organic More PK: 2 ml/l.

Týden 7
8. týden

Výška 85 cm, lampa ve vzdálenosti 40 cm, zálivka 1 litr vody za 24 hodin. Odér dosáhl plné síly. Hnojeno Humic Acid Plus: 1 ml/l, Organic Bloom Liquid: 2 ml/l, Organic More PK: 2 ml/l, Big Fruits: 2ml/l.

doporučujeme

Týden 8
9. týden

Výška 85 cm, lampa ve vzdálenosti 40 cm, zálivka 1 litr vody na kytku co 24 hodin. Silný odér. Hnojeno Humic Acid Plus: 1 ml/l, Organic Bloom Liquid: 2 ml/l, Organic More PK: 2 ml/l, Big Fruits: 2ml/l.

Týden 9
10. týden

Pomocí metody LST (low stress training) – tedy prostým ohýbáním větviček – jsou palice více vystaveny světlu. Výška 85 cm, vzdálenost od lampy 40 cm, zálivka 1 litr vody na kytku co 24 hodin. Silný odér. Hnojeno Humic Acid Plus: 1 ml/l, Organic Bloom Liquid: 2 ml/l, Organic More PK: 2 ml/l, Big Fruits: 2ml/l.

Týden 10
11. týden

Opět ohýbány větvičky, aby palice ještě více nakynuly díky lepšímu přístupu světla. Výška 85 cm, vzdálenost lampy 40 cm. Zálivka 1 litr vody na kytku každých 24 hodin. Silný odér. Proplachováno Clean Fruits 2ml/l.

Shrnutí

Sklizeň se konala přesně podle údajů od producenta po jedenácti týdnech. Růst a výkvět probíhal zdárně, rychle, bez komplikací, jak se taky u samonakvétací odrůdy dalo očekávat.

Když pěstitel Club Riot hodnotil kvalitu výpěstku „na vlastní kůži“, odhadoval, že se jedná o 65% indiku a 35% sativu. Vůně i chuť byla sladce ovocná, po lesních plodech. Shrnul to slovy: „Top smoke!“

Výhody samonakvétaček

Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli žádné samonakvétací odrůdy, možná je nejvyšší čas dát jim šanci. Mnozí indoorové pěstitelé jim dávají přednost, protože jsou o něco rychlejší a je s nimi minimum práce. Dnešní moderní genetiky v sobě snoubí prvotřídní vlastnosti po vybraných generacích svých předků.

Samonakvétačky se dají samozřejmě elegantně pěstovat i venku, kde jim to zpravidla trvá sto dní k plnému dozrání. Navíc nejsou závislé na ročním období, takže se nemusí sklízet až na podzim. Výhodou je i to, že málokdy přesáhnou metr na výšku. A pořád skýtají špičkovou kvalitu!

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!

Contact to Listing Owner

Captcha Code