Aktuální článek
Growreport: El Dorado OG

Growreport: El Dorado OG

Redakce
  • Trichomová bomba od Paradise Seeds zasahuje cíl!
+1
Zobrazit galerii

El Dorado OG je plnokrevná indika, jež mezi ostatními ční díky svému intenzivnímu buketu a výjimečné produkci pryskyřice nabušené voňavými terpeny. Odtud její přezdívka „Trichomová bomba“.

V genetických základech téhle kytky stojí kush coby pilíř stability a uniformnosti, díky čemuž může chrlit „trichomové bomby“ palic tak pryskyřičnatých, že asi musely dostat do vínku dvojnásobné množství trichomů. Paradise Seeds tuto sofistikovanou indiku (v rodokmenu má i Thin Mint Girl Scout Cookies) vyvinuli coby univerzální denní i noční léčivo s ohromivě komplexním aroma a chutí.

Jako vejce vejci

Náš zkušený pěstitel přezdívaný Doktor dostal pro účely tohoto testu dvě semínka. Obě nechal vyklíčit a zasadil do substrátu, odkud vykoukly po třech dnech. Zpočátku rostly tak uniformně, že si Doktor zapsal do deníku, že mu připadají jako klony.

Růst byl dynamický, rostliny byly košaté, rostly křovitě, takže vytvořily hezkou strukturu větví pokrytých širokými, tmavě zelenými listy. Na konci fáze růstu měly na výšku 32 a 34 centimetrů.

Zasněžené palice

Na přepnutí do fáze květu obě El Dorado OG zareagovaly obdobím rapidního růstu a během šesti dní se objevily první známky květů. Během následujících dvou týdnů obě kytky zdvojnásobily svou výšku. Růstová struktura byla taky hodně podobná – pod vysoko čnící hlavní palicí se rozkládal nespočet bočních větví.

Trend pokračoval a po čtyřech týdnech květu se na rovnoměrně rostoucích větvích začaly nalívat hrozny kalichů. Pokud jde o trichomy, už v této chvíli bylo vidět, že tvorba pryskyřice bude náramná. „Mega lepkavá kytka,“ zapsal si Doktor do deníku. „Hodně brzy začíná pouštět šťávu.“

Vůně nabyla neuvěřitelné potence – původní zemité, borovicové a citrónové tóny prodchnula navíc i stopa nafty.

Jak se blížil čas sklizně, na horních palicích se odehrávaly podivuhodné věci. Hojné pryskyřičné žlázy se totiž nalívaly takovou měrou, že palice vypadaly jako zasněžené. V závěru se tento efekt ještě umocnil ostře oranžovým zbarvením pestíků a zfialověním cukernatých lístků.

Všechny tyto změny doprovázel odér tak silný, že by se dalo říct i pronikavý. V té vůni se potkával hotový vír terpenů – tóny dřeva, hutné zeminy a borového jehličí s nádechem nasládlého citrónu…. Kush jako vyšitý.

Kytky byly sklizeny po devíti týdnech květu a na výšku měly 74 a 85 centimetrů.

Intenzivní chuťovka

Hlavním rysem El Dorado OG byla zjevně ona nálož trichomů na palicích a Doktorovi neušlo, že během sušení a curingu se pryskyřičná pokrývka opticky ještě zvýraznila. I vůně nabyla neuvěřitelné potence – původní zemité, borovicové a citrónové tóny prodchnula navíc i stopa nafty.

Aby El Dorado OG náležitě otestoval, ubalil si půl gramu se špetkou tabáku. Již u prvního potáhnutí se potvrdila komplexnost příchutí, mezi nimiž dominoval kořeněný základ koncentrované borovice a citrónu. Extra rozměr tomu dodávala jemná nahořklost, určitě ne nepříjemná. „Intenzivní chuťovka pro příznivce pikantních kushů,“ zaznamenal si Doktor.

doporučujeme

Již u prvního potáhnutí se potvrdila komplexnost příchutí, mezi nimiž dominoval kořeněný základ koncentrované borovice a citrónu.

V katalogu Paradise Seeds se píše, že z léčebného hlediska jde o indiku vhodnou k dennímu i nočnímu užití. Ani Doktor neměl pocit, že by byl až příliš uzemněný – efekt byl vyváženě relaxační, uklidňující a nebránil mu soustředit se na denní činnosti. Pravda, pár hodin strávil sledováním oblíbeného seriálu…

Verdikt

El Dorado OG má velmi specifický charakter – je to silně aromatická a silně pryskyřičná kytka. Excelentní přírůstek do stáje Paradise Seeds, hodně pohodová indika!


Data o pěstování

Genetika El Dorado OG (převážně indika)
Fáze růstu čtyři týdny (po vyklíčení)
Fáze květu 63 dny / obecně 60
Médium substrát Plagron Grow Mix, 11litrové květináče
pH 6,2–6,6
EC 1,2–1,8 mS
Osvětlení až 12 x SANlight S4W = 1680 W
Teplota 19–28 °C
Vlhkost vzduchu 40–60 %
Zavlažování ručně
Hnojiva Organic Bloom Liquid + Organic More PK od Green Buzz Liquids
Stimulátory/doplňky Living Organics, More Roots, Humin Säure Plus, Big Fruits, Fast Buds a Clean Fruits od Green Buzz Liquids
Prevence CleanLight Pro (prevence plísně)
Výška 74 + 85 cm

 

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!