Aktuální článek
Konopné hospody: služby, o jakých se vám ani nesnilo

Konopné hospody: služby, o jakých se vám ani nesnilo

  • Na rozdíl od typických hospod vás atmosféra konohospod nabije mírumilovnou a láskyplnou energií.

Kromě takzvaných výdejen existuje v dnešní době ve státech s legálním rekreačním konopím – jako například v Coloradu, Kalifornii, Washingtonu, New Yorku a dvanácti dalších amerických státech – jen velmi úzká škála konopných podniků, které by mohl člověk navštívit.

Důvodem jsou pravděpodobně obavy ohledně toho, jakým způsobem by měly být podniky nabízející konzumaci konopí přímo na místě licencovány či regulovány. Uživatelé však dychtí po návštěvě akcí spojených s konopím stále víc a víc, a tak je pravděpodobné, že prvním typem podniku nabízejícího konopí bude „konopná hospoda“.

Obecně se předpokládá, že půjde o koncept podobný nočním klubům a že se v takovém podniku budou kanabinoidy podávat rovněž ve formě nápojů, přičemž tam bude hrát hlasitá hudba a na parketu bude nonstop veselo. To je však scestná představa, neboť konopná kultura je postavena na zcela jiných základech. Očekávání milovníků konopí sahají daleko za hranice toho, co může nabídnout průměrná „nalejvárna“.

Povznesený stav mysli

Uživatelé konopí chtějí především místo, kde si budou moct užít kvalitní stavy. Je ale těžké určit, co to vlastně znamená, neboť sto lidí, sto chutí. Někdo touží po hustém výparu z vaporizéru, aby neměl výčitky svědomí kvůli konzumaci tabáku, a někdo jiný zase po něčem silnějším, co přinese dlouhotrvající účinek, jako například po konopných pochutinách neboli „edibles“.

Většina podniků se soustředí na co největší komfort a relaxaci.

Jednoho dne se však možná dočkáme toho, že konopné hospody budou pod jednou střechou nabízet konopí ve všech představitelných podobách a způsobech aplikace.

Dohled personálu

Někdy ale nejde jen o sortiment, někdy jde při nočním tahu městem i o pocit bezpečí a jistoty. A v tomto ohledu budou „konohospody“ perfektním místem, kde se dá konopí vyzkoušet poprvé. Dnes jsme zvyklí tak maximálně na to, že nám barman neprodá další pivo, jsme-li příliš opilí – to je tak největší možná asistence, jaké se nám dostane. V podnicích stvořených přímo pro účely užívání konopí lze však očekávat, že vás večerem bude někdo z personálu „provázet“, přičemž bude hlídat, kolik jste toho měli, a v případě, že se vám situace vymkne z rukou, vám bude připraven pomoct.

Pohodlí na prvním místě

Většina klubů se pyšní obřím tanečním parketem, kde to mohou zákazníci posilnění alkoholem rozjet. Rozhodně jde o skvělou příležitost, jak ze sebe dostat pořádnou dávku energie, případně si zalaškovat s někým sympatickým. Do konceptu žádoucího zážitku spojeného s konopím to však příliš nezapadá. Nejenže podobné zkušenosti většina jeho příznivců nevyhledává, ale ani to příliš nezkvalitní účinky THC.

Někdy samozřejmě přijde i na to, že budete mít chuť zpívat z plna hrdla a tančit jako o život a lze očekávat, že některé konopné kluby budou na podobné potřeby zákazníků připraveny, většina podniků se však soustředí na co největší komfort a relaxaci. Příkladem by mohly být konopné lázně s barem, kde by si zákazníci mohli vychutnávat svou oblíbenou bylinku, zatímco by si užívali celou řadu příjemných relaxačních procedur, které umocní pozitivní účinky.

Nebojte se zapojit fantazii – společenské prostory, kde se budete cítit jako doma s pohodlnými pohovkami na každém rohu, vlídné barvy a decentní výzdoba a dozajista i odpočinkové aktivity jako hraní nebo sledování videoher. Ať už budete chtít trochu zapařit s klidnou hlavou nebo se zkrátka jen tak povalovat a užít si zhulenou pohodu s lidmi okolo, tohle místo bude pro vás jako stvořené.

Konopné hospody budou vybavené přinejmenším vaporizéry či bongy, které budou volně k dispozici zákazníkům.

Některé podniky na to možná půjdou i z úplně opačného konce a budou nabízet aktivity jako opičí dráhy, golf, horolezectví nebo bowling, aby vyhověly všem možným náladám a chutím. Ale můžete se vsadit, že bez ohledu na to, jaké způsoby zábavy si podnik připraví, pohodlná místečka k odpočinku budou vždy na prvním místě.

Uklidňující atmosféra

Když se sejde větší skupina huličů, sálá z nich neuvěřitelná energie a zároveň klid. To vynikne zejména ve srovnání s tím, co se běžně děje v podnicích podávajících alkohol. Alkohol má totiž tendenci podněcovat agresivní a hlasité chování. Oproti tomu konopí člověka nabije mírumilovnou a láskyplnou energií, která je od konopné kultury koneckonců neodmyslitelná. Takže ti, kdo si konopí rádi vychutnají na tišším a klidnějším místě, konečně najdou své útočiště.

Podniky zaměřené na konopí

Vejdete-li do průměrné hospody, málokdy se dočkáte kvalitní kuchyně nebo jukeboxu, ze kterého byste si mohli za pár korun pustit svoji oblíbenou muziku. Průměrný štamgast toho totiž ke štěstí příliš nepotřebuje. A i v případě, že by se u piva chtěl něčím rozptýlit, zůstanou většinou jeho tužby nevyslyšeny.

Ti, kdo si konopí rádi vychutnají na tišším a klidnějším místě, konečně najdou své útočiště.

Oproti tomu konopné hospody budou muset být vybavené přinejmenším vaporizéry či bongy, které budou volně k dispozici zákazníkům, a někde vám dokonce udělají přímo před vámi ze sušiny koncentrát. Huliči jsou kupodivu poměrně nároční a úkolem výše zmiňovaných podniků bude všechna jejich náročná přání vyplnit.

A kdy se budou lidé moct na konopné hospody těšit?

Přestože již v některých lokalitách lze na podobné podniky narazit, drtivá většina z nich není licencovaná. A pokud ano, většinou nejsou pro běžného zákazníka přístupné. Jde o smutnou, avšak dozajista dočasnou skutečnost, alespoň pokud budeme i nadále trvat na co nejširší legalizaci a na co nejvyšší dostupnosti konopných podniků nabízejících kvalitní služby.

Zdroj: How cannabis bars will offer an entirely unique experience

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!