Aktuální článek
Konopný trh: svíčky, pohodlné ponožky a lahodná káva

Konopný trh: svíčky, pohodlné ponožky a lahodná káva

  • Konopí má své místo opravdu téměř všude.

Využití konopí v textilní průmyslu je vcelku známá věc, ale co teprve “veganské” svíčky a káva s oříškovou chutí, kterou zajišťují konopná semínka?

Hemp Candle

Bohempia, česká značka zaměřená na konopný textil a obuv, rozšířila svou nabídku také o svíčky ze sójového vosku a konopného oleje, neboť jsou zdravější a šetrnější než svíčky vyráběné z parafínu.
Hemp Candle můžete mít ve dvou aromatických variacích. Citrusová vůně plodů yuzu obohacená o mentolovou vůni máty, jehličnatý cedr a tropickou trávu vetiver s jemným tónem tabáku na závěr vám pozvedne náladu a přinese závan sativní energie do ospalého domova. Naproti tomu exotické santalové dřevo doplněné o nasládlou třtinovou melasu, vzácný šafrán a afrodiziakální bílé pižmo vytváří příjemnou atmosféru, která provoní váš domov klidem a pohodou indikového typu. Svíčka je vyrobena ručně. Je veganská, rozložitelná a netoxická – nevypařuje škodlivé toxické sloučeniny. Skleněný obal svíčky s kovovým víčkem navíc můžete po jejím vyhoření a vymytí znovu použít.

Cena: Hemp Candle – Santalové dřevo / Yuzu 180 ml – 450 Kč

Více na www.bohempia.com

 


Luna

To není výkřik básníka na měsíc, nýbrž se tak zvou pohodlné bavlněné ponožky s příměsí konopí. Jsou hladké, čehož výrobce (Bohempia) dosáhl 55% obsahem bavlny, 25% obsahem konopí a elasticitu jistí 20 procent polypropylenu. Jsou ideální pro každodenní nošení do obuvi všeho druhu – a co by to bylo za české léto bez ponožek v sandálech? Seženete je ve třech barevných provedeních: šedé, přírodní a černé, a to čistě bez vzoru, takže se hodí jak do sneakersek, tak do polobotek k obleku. Konopí saje vlhkost čtyřikrát více než bavlna. V kombinaci s vysokou kapilární vodivostí obsaženého polypropylenu pro rychlý odvod potu z povrchu nohy do vnější vrstvy ponožky tak dávají Luny vašim nohám dlouhodobý pocit sucha i při vyšší zátěži. Dostupné jsou ve velikostech 36–47.

Cena: Hladké konopné ponožky Luna (1 pár) – 190 Kč

Více na www.legalmarket.cz

 


Konopná káva

Tento konopný výrobek vám zpříjemní začátek dne a ještě chvíli potom. Výběrová brazilská káva ve spojení s konopnými semínky tvoří chuťově jemnější kávový nápoj s oříškovým podtónem. Zakoupíte ji rovnou namletou, takže máte o starost méně a můžete se pustit rovnou do rychlé přípravy. Nejlépe kávu od Konopného táty oceníte ve frenchpressu, můžete si ji však také zalít na turka nebo si ji připravit tak, jak máte mletou kávu nejraději. Samotná káva je bohatá na klíčové antioxidanty, semínka konopí zase na omega-3 mastné kyseliny. Výhodou této kombinace pak je také déle přetrvávající čerstvost, daná mastnější povahou konopných semínek – konopná káva vydrží o něco déle čerstvější než balení běžné kávy. Konopný táta se při spojení těchto dvou ingrediencí rozhodl podpořit lokální moravskou pražírnu.

Cena: Konopná káva 250 g – 230 Kč

Více na www.konopnytata.cz

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!