Aktuální článek
Milovník konopí Woody Harrelson otevřel v Hollywoodu výdejnu a chystá velké věci

Milovník konopí Woody Harrelson otevřel v Hollywoodu výdejnu a chystá velké věci

Slavný herec a také dlouholetý aktivista za legalizaci konopí přestřihl u příležitosti otevření své nové výdejny nazvané The Woods slavnostní stuhu. Brzy přibude i „konopný bar“, kde se bude moci konzumovat na místě, a k tomu si Woody zakládá i vlastní značku konopných produktů.

Americký herec a dlouholetý bojovník za reformaci protikonopných zákonů Woody Harrelson zahájil 13. května v kalifornském městě West Hollywood provoz legální výdejny konopí se zahrádkou, kde si budou zákazníci moci zakoupené zboží vychutnat.

Přivést Hollywood do rauše

Slavnostního otevření Harrelsonova nového podniku se zúčastnily i starostka města Lauren Meisterová a předsedkyně tamější hospodářské komory Genevieve Morrillová. „Doufám, že jsme tímto West Hollywood zkrášlili a rozjařili. Snad se nám podaří přivést místní do rauše. Dlouho jsem neměl takovou radost,“ sdělil Harrelson přihlížejícím, mezi kterými si aspoň jeden z přítomných připálil.

Místní podnikatelé spustili reklamní kampaň, v rámci které město propagují jako centrum konopného cestovního ruchu.

The Woods představuje podle serveru Eater LA první z plánovaných šestnácti nově licencovaných kuřáren, které ve městě West Hollywood obdrží provozní licenci. Žije zde přibližně 35 000 obyvatel a podniků zaměřených na konopí tady spolu především s kuřárnami přibývá. Tamější podnikatelé dokonce spustili reklamní kampaň, v rámci které město propagují jako centrum konopného cestovního ruchu nazvané Emerald Village (Smaragdová obec).
Na adrese Santa Monica Boulevard 8271 vedle restaurace Norah v místech, kde dříve měl ateliér designér Thomas Schoos, se v nádherných prostorách The Woods, co připomínají drahý butik, prodává vše od kuřáckého vybavení přes květy až po konopné potraviny.
„Už dlouho jsem si říkal, že by bylo super si otevřít vlastní výdejnu, kam se člověk nebude bát zajít. A vždycky mi vadilo, že zákazníci nemůžou na rozdíl od Amsterdamu zboží užívat rovnou na místě,“ uvedl Harrelson pro magazín The Hollywood Reporter chvíli předtím, než za přítomnosti manželky Laury přestřihl stuhu.
Mezi hercovy obchodní partnery se řadí komik Bill Maher, zmiňovaný Schoos, výkonný ředitel Schoos Design Michael Berman a zakladatelé sítě výdejen Erba Jay Handal a Devon Wheeler. Během rozhovoru si Woody také nemohl vynachválit vřelý přístup města West Hollywood k nově vznikajícím kuřárnám.
„Lidé na radnici jsou hlavy otevřené, takže nám to povolili,“ poznamenal a zavzpomínal na okamžik, když se nadchnul pro Schoosův ateliér. Na dvorku se tehdy nacházely drahé malby a jezírko. „Ihned jsem se do celého místa a jeho lokace zamiloval a konečně se k tomu rozhoupal,“ přiznal.

Organický outdoor nadevše

The Woods sice nabízí konopí od celé řady různých pěstitelů a značek, ale zaměřuje se především na ty organicky pěstované na kalifornském slunci, jelikož takové konopí má slavný herec nejraději. „Upřednostňuju venkovní konopí. Válka proti drogám přiměla pěstitele se stáhnout indoor, což chápu. V indooru pěstovaným rostlinám říkám jednoduše „chemky“. Používá se na ně spousta druhů hnojiv, umělých světel a podobně. Osobně mi ale přijde, že nic takového už dnes není třeba. Válku proti drogám jsme v Kalifornii za konopí vybojovali. Vraťme ho zase ven, kam patří, nebo alespoň do skleníků. Na slunci roste nejlépe,“ vysvětloval.

Vždycky mi vadilo, že zákazníci nemůžou na rozdíl od Amsterdamu zboží užívat rovnou na místě.

Dále dodal, že v indoorovém konopí je dnes často zbytečně moc THC. „Takové odrůdy vás naprosto odpálí. A já se ptám, k čemu je si jednou potáhnout a zapadnout do gauče?“
Harrelson není zdaleka jediná hollywoodská celebrita, co se v konopném průmyslu angažuje. Podle deníku Los Angeles Times si ve West Hollywood plánují otevřít kuřárnu i rapper Jay-Z a herečka Patricia Arquette. Vlastní značku konopí pak mají například herec Seth Rogen, zmiňovaný Jay-Z, další rappeři Snoop Dogg a Wiz Khalifa a slavní country hudebníci Willie Nelson a Melissa Etheridge.
Sám Harrelson pro server The Hollywood Reporter přiznal, že by také chtěl mít vlastní konopnou řadu. „Přistupuju k tomu po svém. Nechci nad tím strávit příliš mnoho času, ale zároveň hodlám udělat vše, co bude v mých silách, abych podpořil venkovní pěstování,“ zdůraznil.

Ocenění za celoživotní boj

Druhého dne obdržel herec v rámci osmnáctého ročníku udílení konopných ocenění Emerald Cup v hollywoodském Divadle Ricarda Montalbána Cenu Willieho Nelsona za celoživotní aktivismus v boji za legalizaci. Během akce se každoročně dočkávají uznání podnikatelé z konopného odvětví v kategoriích jako nejlepší předem ubalené jointy, palice, výdejny, ekologická balení nebo konopné potraviny na trhu.
V roce 1996 Harrelson na protest proti zákazu technického konopí ve státě Kentucky veřejně zasadil čtyři semínka, za což byl na místě zatčen. V návaznosti na to podotkl, že by nikdy nevěřil, jak dlouhou cestu hnutí za legalizaci od té doby urazí.
„Abych řekl pravdu, tak nevycházím z úžasu. Nikdy jsem nedoufal, že se dostaneme do tohoto stádia. Kdo mohl tušit, že se konopí nejen povolí, ale dokonce si jej budete moci legálně kupovat. Žijeme ve vzrušujících časech,“ uzavřel v rozhovoru pro magazín L.A. Weekly.

Zdroj: www.hollywoodreporter.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!