Aktuální článek
Objevte znovu 5 klasických modelů od Paradise Seeds!

Objevte znovu 5 klasických modelů od Paradise Seeds!

Redakce
  • Staré lásky nerezaví!
+6
Zobrazit galerii

Jedním z rysů života v konzumní společnosti je naše hledání „něčeho nového“, a ani konopný průmysl v tomto není jiný. V loňském roce například zazářil Runtz a letos bude s jistotou korunován jiný král. I tak ale platí, že staré lásky nerezaví!

Klasické odrůdy nenesou své pojmenování bezdůvodně – zákazníci se k nim totiž rádi vracejí. I když je poptávka po nových odrůdách veliká, groweři stále hledají inspiraci i mezi klasickými skvosty v katalogu Paradise Seeds. „Loňský rok byl fakt zvláštní,“ říká Martin, pracující jako skladník v jejich amsterdamském skladu. „Možná to bylo kvůli covidu a kvůli tomu, jak všichni museli dřepět doma, každopádně strašně moc lidí mělo zájem o naše klasické odrůdy.“

Že by v tom byla nostalgie po starých dobrých časech? „Určitě! Lidem se stýská po dobách, kdy byl život jednodušší, a odrůdy jako Original White Widow, Durga Mata a Dutch Dragon jim je připomínají. Taky je fakt, že po několika letech zkoumání všemožných exotických příchutí člověk dostane chuť vrátit se ke klasikám, kterými se kdysi konopí proslavilo.“

Rovněž je ale možné, že v době karantén a všelijakých omezení se indooroví pěstitelé upřednostňují spolehlivé variety, které jsou garancí kvality. Klasické odrůdy jsou v tomto ohledu symbolem stability a spolehlivosti. „U klasik je to jednoduchý,“ směje se Martin. „Člověk ví, co ho čeká!“

Paradise Seeds působí na trhu již tak dlouho, že mají ve své nabídce i odrůdy, které se řadí k vyloženě klasickým. Svou pověst si vydobyly na uznávaných konopných přehlídkách – ostatně není divu, že Paradise Seeds patří v počtu ocenění k nejúspěšnějším semenným bankám na světě! Projděme si tedy několik feminizovaných klasik v jejich katalogu.

Dutch Dragon (sativa)

Tato ohnivá dračí odrůda byla jednou z prvních v nabídce Paradise Seeds v roce 1990. Původní genetika byla lehce osvěžena na začátku milénia a výsledkem je sativa, která se ráda vytahuje za světlem, ale zároveň je mnohem košatější než většina ostatních sativ. Je to opravdová fúze původních exotických klasik – její srdce buší africkými rytmy (Svazijsko), zatímco v ovocné chuti se odráží klasický skunk a indický původ.

Sensi Star (indika)

Klasika v síni slávy High Times Cannabis Cupu. Výjimečná odrůda, kategorie sama o sobě, a to díky jedinečné chuti a charakteru. Genetika Sensi Star se podílela na vývoji mnoha dalších skvostů, například Sensi Star Dawg a Death Star.

Durga Mata (indika)

Durga Mata je další klasika z katalogu Paradise Seeds, která má odedávna „duchovní“ pověst coby léčivý produkt matky přírody. Dlouho předtím, než do obliby vešly dnešní léčebné odrůdy, se tato varieta těšila důvěře léčebných uživatelů, neboť byla nenáročná a vyznačovala se mírnými medicínskými účinky. Geneticky se jedná o směs původních indik z údolí Hindúkuše. Chuťově připomíná orientální cukrovinky –hotový závan nostalgie.

Belladonna (sativa)

Belladonna byla na trh vypuštěna ke konci devadesátých let, takže se jedná o sebevědomou, více než dvacetiletou slečnu. Už tehdy sklidila díky svým parametrům a sladké chuti okamžitý úspěch. Jedná se o sativu s holandsko-malawijskými kořeny, oblíbenou mezi growery v severnějších zemích, jelikož je celkově odolná a nepodléhá plísním. V nedávné době si opět získala zástupy nových fanoušků.

Original White Widow (hybrid)

Nic klasičtějšího než Original White Widow už asi nenajdete! Paradise Seeds měli to štěstí, že před mnoha lety zdědili klon původní rostliny – proto se tato odrůda honosí přívlastkem IBL (in-bred line, tj. čistý kříženec bez příměsi jiné genetiky). Je to napůl indika a napůl sativa, o čemž svědčí i nádherná květinově-borovicová chuť. I po více než čtvrtstoletí nám má co říct! Málokdy přesáhne výšku jednoho metru a nevyžaduje velkou péči.

Více podrobností nejen o těchto, ale i jiných nádherných klasikách najdete v katalogu od Paradise Seeds!

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!