Aktuální článek
Osobnost legalizace: Mike Wise

Osobnost legalizace: Mike Wise

  • Ani pod tlakem okolností se nevzdal a dnes už zase šíří osvětu.

Konopný aktivista, pacient a filmař z Texasu, který opustil pohodlí legálního konopí v Coloradu, aby mohl poznávat konopnou kulturu v Evropě, a při té příležitosti natočil dokument o slavném propagátorovi léčby konopnými extrakty.


Věk: 33 let

Povolání: filmař a aktivista

Aktivity a koníčky: skateboarding a wakeskating


Pamatuješ si, kdys poprvé vyzkoušel konopí?

Poprvé jsem konopí ochutnal v prváku na střední. Hned se mi to zalíbilo, ale zároveň jsem potom zažíval krátkodobé výpadky paměti. Proto jsem se rozhodl, že dokud neodmaturuju a nedostanu se na vysokou, tak s tím raději prozatím přestanu. Když jsem se ke konopí později vrátil, žádné neblahé účinky jsem na sobě nepozoroval, právě naopak.

Jak tě tyto první zkušenosti ovlivnily?

Vyrůstal jsem v Texasu, kde je konopí absolutní tabu a samozřejmě ilegální. Moje rodina je velmi politicky aktivní a já sám jsem se vždycky snažil bojovat za lidská práva, mezi něž podle mě patří i právo užívat konopí. Jednoho dne jsem se proto rozhodl přestěhovat do Colorada, kde mě nesmírně nadchlo, že jsem najednou mohl o konopí veřejně mluvit na radnicích a úřadech. Kdybych něco podobného zkusil v Texasu, na místě by mě zatkli. Tehdy se ze mě definitivně stal konopný aktivista.

Co jsi dělal předtím, než ses profesně i osobně zapojil do konopného sektoru?

Na Texaské univerzitě jsem dokončil bakalářský obor se zaměřením na rádio, televizi a film. Než jsem se začal plně zabývat konopným aktivismem, pracoval jsem jako kameraman pro známé televizní stanice jako ESPN, ABC, CBS, Fox News a další, kde jsem natáčel především sportovní pořady.

Čím se živíš dnes?
Teď cestuju po celém světě a přednáším na různých konferencích a veletrzích o léčebném využití konopí. Mám také vlastní firmu OG Labs, se kterou se zaměřujeme na prodej konopných semen a výtažků s obsahem THC a CBD. Postupně do našeho sortimentu přibývají i produkty pro kuřáky, například vaporizační pera, marocký hašiš či rosin. Společnost vychází z mého aktivistického přesvědčení, takže produkty diskrétně zasíláme do všech zemí světa bez ohledu na tamější zákony. Řídíme se slovy třetího amerického prezidenta Thomase Jeffersona: „Je-li zákon nespravedlivý, je naší povinností jej nedodržovat.“

Kouření konopí by mělo být povolené všude tam, kde se smí kouřit i tabák.

Nedávno jsem viděl tvůj nový film Rick and Me (Rick a já) o Ricku Simpsonovi, slavném propagátorovi konopí coby léku na rakovinu a další nevyléčitelné choroby. Jak dlouho jsi na dokumentu pracoval a co s ním teď zamýšlíš?

Natáčení Rick and Me mě ze všech mých dosavadních filmů bavilo nejvíc. Zároveň jde o nejdelší projekt, protože celé natáčení a zpracovávání zabralo celkem tři roky. S Rickem Simpsonem jsme kvůli němu procestovali celý svět, což bylo nejen velmi poučné, ale také to prohloubilo mé zapálení pro konopný aktivismus.

...

Pokračování článku najdete v Legalizace č. 60, která je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!