Aktuální článek
Pět výzkumů o příznivém vlivu konopí na sexuální život

Pět výzkumů o příznivém vlivu konopí na sexuální život

  • Jak může konopí zlepšit sexuální život.

Kombinace konopí a sexu může představovat kontroverzní téma. Rostlina se přitom po tisíce let užívá jako afrodiziakum. První poznatky o využití v rámci spirituálních tantrických sexuálních rituálu v Indii pochází již ze 7. století. Mnozí uživatelé navíc přiznávají, že jim konopí zlepšuje kvalitu sexuálního života. Jiní ovšem upozorňují i na případné negativní dopady – muži mají kupříkladu údajně po požití problém s dosažením orgasmu.

Co na to vědci? Bezpočet výzkumů dosvědčuje, že konopí opravdu může kvalitu sexu ovlivnit – podívejme se nyní na výběr těch nejzajímavějších.

  1. Uživatelky dosahují častěji vyvrcholení

Tak například studie z roku 2019 se zaměřila na spojitost mezi konopím a ženským orgasmem. Výzkumu pod taktovkou porodníků a gynekologů se zúčastnilo celkem 373 žen. U 127 z nich se ukázalo, že mají po požití konopí mnohem větší šanci na dosažení vyvrcholení ve srovnání s těmi, co jej neužily.

Podle studie z roku 2017 má užívání konopí nejen příznivý dopad na sexuální apetit, ale také při souložení zmírňuje bolesti.

V průměrů u nich byla 2,13krát vyšší pravděpodobnost, že k orgasmu dospějí. Ty, které konopí užívaly častěji, měly dokonce 2,1krát větší naději na orgasmus než ty, jež ho konzumovaly jen zřídka.

2. Uživatelé souloží častěji

V rámci studie z roku 2017 proběhl průzkum, kterého se zúčastnilo přibližně 50 000 osob. Cílem výzkumníků bylo zjistit, zdali užívání konopí souvisí s tím, jak často lidé souloží. Výsledky poukázaly na jasnou korelaci. Uživatelé konopí opravdu provozovali sex častěji než ti, kteří jej neužívali. Hypotéza se potvrdila jak u mužů, tak u žen, a to ve všech demografických skupinách. Výzkum kromě toho ukázal, že konopí podle všeho nijak nezhoršuje pohlavní funkci.

3. Konopí má u žen pozitivní dopad na sexuální zdraví

Během studie z roku 2020 obdrželo 452 vybraných uživatelek konopí dotazník, jehož výsledky měly určit, jaký je vztah mezi užíváním a sexuálním zdraví. Dotazy se týkaly pohlavních tužeb, orgasmu, vzrušení, zvlhčení pochvy, uspokojení, bolesti a všech ostatních faktorů, které ženské sexuální zdraví zahrnuje.

Ženy, které konopí užívaly v porovnání s ostatními víc, uváděly lepší vzrušení, tužby, orgasmy i uspokojení. Výsledky se dokonce shodovaly i bez ohledu na druh konopí, způsob a důvod užívání.

4. Uživatelky mají vyšší libido a netrpí během sexu tolik bolestmi

Že se uživatelky konopí mohou pyšnit lepším sexuálním zdravím, potvrzují i další výzkumy. Podle studie z roku 2017 má užívání konopí nejen příznivý dopad na sexuální apetit, ale také při souložení zmírňuje bolesti.

Uživatelky konopí ve sledované skupině měly po požití konopí mnohem větší šanci na dosažení vyvrcholení.

Porodníci a gynekologové za pomoci dotazníku vyzpovídaly celkem 289 žen, které uvedly, že před sexem užily konopí. Otázky se týkaly toho, jak se soulož lišila od normálu. Většina žen (60 %) přiznala, že se jim zvýšil apetit. Z těch, které zmínily, že je sex mnohdy bolí, celkem 77 % poznamenalo, že se bolesti zmírnily. Podobně jako oba výše uvedené výzkumy potvrzuje i tento domněnku, že konopí zlepšuje sexuální prožitek.

5. Konopí by údajně mohlo zlepšovat erekci, ale pro potvrzení je nutný další výzkum

Přestože se zdá být pravděpodobné, že ženské sexuální zdraví a konopí jdou ruku v ruce, v případě mužů stále panuje mnohem více nejasností. Některé studie tvrdí, že muži mají po požití problém dosáhnout orgasmu, hovoří se i o negativním vlivu na kvalitu spermií nebo problémy s předčasnou ejakulací. Sexuálně aktivní muži se proto konopí mnohdy ze strachu vyhýbají. Ne všechny výzkumy ale dospěly k natolik negativním závěrům.

Například studie z roku 2011 se zaměřila na všechna dostupná data o konopí a mužských pohlavních funkcích a přišla se smíšenými výsledky. Zatímco některé výzkumu uvádí, že konopí má na sexuální zdraví u mužů špatný dopad (mimo jiné právě na dosažení vyvrcholení), jiné se vyjadřují spíše kladně. Autoři souhrnné studie dokonce z informací vyvodili, že konopí může zlepšit erekci.

Vzhledem k nedostatku dat a různým protiřečícím si výsledkům je ovšem do budoucna potřeba dalších výzkumů.

Zdroj: 5 studies on how cannabis can improve your sex life

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!