Aktuální článek
Piráti vyšlou do boje o Senát propagátora racionální regulace konopí Roberta Veverku

Piráti vyšlou do boje o Senát propagátora racionální regulace konopí Roberta Veverku

Piráti spustili web svého pražského kandidáta do Senátu Roberta Veverky – robertveverka.cz. Známý zastánce racionální regulace konopí pro léčebné, komerční i osobní potřeby, zastupitel za Piráty na Praze 2, ale také hrdý otec se uchází o křeslo senátora v obvodě číslo 27 v Praze. Do boje o Senát jde s hlavním heslem: “Hájit svobodu považuji za povinnost!”

V Senátu budu hájit ochranu lidských práv a svobod, ale také památkovou péči, svobodnou kulturu a samozřejmě budu podporovat racionální regulaci konopí pro léčebné i komerční účely a hlavně osobní potřebu. Konopí je opomíjená obnovitelná průmyslová surovina pro výrobu nespočtu produktů s velkým ekonomickým potenciálem ve zdravotnictví, textilním a  papírenském průmyslu či ve stavebnictví. Zaměřím také na efektivnější nakládání s odpady a ochranu vody i životního prostředí,“ představuje v kostce svůj volební program Robert Veverka, 44 letý kandidát Pirátů. V Senátu chce prosazovat také podporu kvalitního vzdělávání, které považuje za pojistku proti šíření dezinformací a populismu. Za důležité považuje zajistit férové podnikatelské prostředí, rozumnou podporu živnostníků či transparentní zadávání veřejných zakázek. Za samozřejmost považuje i digitální komunikaci s úřady.

Robert Veverka od roku 2010 vede občanský spolek Legalizace.cz a vydává stejnojmenný magazín, od roku 2018 je zastupitelem za Prahu 2, předsedou kontrolního výboru a členem dvou komisí v Praze 2 a člen magistrátní komise pro protidrogovou politiku. Mimo to se dlouhodobě podílí na tvorbě legislativy v oblasti protidrogové politiky společně s pirátským poslancem Tomášem Vymazalem.

Své rodné město miluje a těžce nese jeho privatizaci a nenávratnou proměnu, mnohdy bez valné kvality či úcty k okolí. Svůj volební obvod 27 zná víc než důvěrně. V Praze 6 Bubenči se narodil a vyrůstal. V Praze 7 bydlel ve Veverkově ulici, aby nakonec zakotvil v Praze 2.

Volební obvod číslo 27 zahrnuje městské části Praha 1 – Praha 2 (Nové Město – Vyšehrad) – Praha 5 (Malá Strana) – Praha 6 (Bubeneč – Hradčany – Sedlec – Střešovice) – Praha 7 – Suchdol – Troja.

Veškeré důležité aktuální informace a novinky o pirátském kandidátovi do Senátu lze najít na adrese robertveverka.cz.

Zdroj: robertveverka.cz

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!