Aktuální článek
Právě vychází magazín Legalizace č. 62!

Právě vychází magazín Legalizace č. 62!

Redakce
  • Nové číslo magazínu Legalizace je právě k dostání v trafikách po celé ČR a e-shopu Legalmarket.cz.

Burácivý vítr přinesla svým rozhovorem do Legalizace svérázná punková písničkářka Nikola Mucha. Jak kloubí své undergroundové záliby s rodinou? Že jsou drogy často neodmyslitelnou součástí života hvězd, je obecně známo. Některé slavné osobnosti však okusily i velmi hořký dojezd, více v článku Hvězdy, hudba, heroin, hypnotika, havárie. Vyzpovídali jsme vězněného adiktologa a konopného apatykáře Dušana Dvořáka. Patří konopí do věznic? Možná bychom měli méně nesmyslných obětí prohibice, kdyby bylo konopí nemocným skutečně dostupné. Proč to legální z lékárny nestačí se dočtete v druhém díle článku Samoléčící se samopěstitelé. V growingu vás provedeme indoorem, rozebereme klonování a podíváme se na pěstování odrůdy Mimosa Evo od Barney’s Farm. Jste fanoušci kultovních filmů Blade Runner nebo Total Recall? Pak možná víte, že jsou inspirovány dílem spisovatele Philipa Dicka, jehož životní příběh najdete v Nice People Take Drugs. Psychotické vize a amfetaminová jízda se odrazila hned v několika dílech z jeho tvorby. Jaké drogy užívali naši předci? A jaké to je, uvíznout kvůli epidemii na celý rok na souostroví Samoa?


DÁREK PRO PŘEDPLATITELE
Auto Critical Orange Punch® od Dutch Seed Passion.

Do přílohy pro všechny předplatitele jsme tentokrát nachystali vánoční citrusový punč AUTO CRITICAL ORANGE PUNCH ®, první holandský hybrid, založený na vynikající genetice Critical Bilbo ze Španělska.  Ještě nemáte předplatné?  Napravte to a pojistěte si netradiční dárky v příloze v průběhu celého roku. Vybírat můžete i z nabídky zvýhodněných balíčků pro předplatitele nejen se semínky. Možná mezi nimi najdete i originální vánoční dárky pro své blízké.

Nákupem a držením semen rostliny rodu konopí se podle obecně závazných právních předpisů České republiky nedopouštíte porušování práva. Upozorňujeme však, že byste nikdy neměli pěstovat rostliny konopí v rozporu s obecně závaznými právními předpisy, zejm. zákonem 167/1998 Sb. a zákonem č. 40/2009 Sb.

 


Ochutnávka z nového čísla

Nikola Mucha: Underground smrdí

Svérázná punková písničkářka zpívající jihomoravským nářečím se netají svou oblibou konopí i dalších drog. Jak se jí daří sladit rodinný život a underground, tu krásnou neměnnou množinu dokola se opakujících večírků? 

Hvězdy, hudba, heroin, hypnotika, havárie

Podle jedné studie má úspěšný hudebník dvakrát větší pravděpodobnost předčasné smrti než normální člověk. Jak umíraly některé z našich nejoblíbenějších hvězd?

Osobnost legalizace: Dušan Dvořák

Uznávaný adiktolog a konopný apatykář odpovídá na naše otázky z břeclavské věznice, kde si odpykává více než šestiletý trest za pěstování neomamného konopí.

Philip K. Dick: Muž ze speedového zámku

Díky amfetaminům dokázal psát dlouho do noci a vydávat dva až tři romány ročně. LSD si ale za celý život vzal jen dvakrát. Jeho vlastní představy a vize mu bohatě stačily.


A to není vše…

Samoléčící se samopěstitelé 02
Jak komunikovat s orgány 43: Ztráty a nálezy aneb svéprávnost a důstojnost.
Starověké válečnice a konopí
Ze světa legalizace: Přes Ameriku se valí zelené tsunami
Ženská revoluce ve španělském konopném hnutí‘
Konopí patří do věznic!
Jointy lidojedů
Vaporizér v testu 07: Fenix Pro
Od kouře k výparu 02
To nejdůležitější o pěstování v indooru 02
Growreport: Mimosa Evo
Klonování
Chmel – slušný bratr konopí
Fakta a mýty o kanabinoidech extrahovaných z konopí
Bájné drogy
Zpravodaj IACM, Flashback: Ze světa (nejen) konopí, Poezie, Rami z Jižáku, Manky, Konopný trh, HempToday, Za málo peněz hodně muziky, Edice Legalizace a Soutěž s Legalizací!


Legalizace č. 62 je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!