Právě vychází magazín Legalizace č.66!

Redakce
  • Vývoj nezastavíš!

V letním čísle se kromě konopí věnujeme také psychedelickým látkám a etickým aspektům jejich užívání. Moderní trend „ulítnout si na žábě“, jak by řekl umělec Martin Salajka, totiž není nic ekologického. Téma přibližuje článek „Obojživelná psychedelie“. V Česku jsou ale tripy stále v oblibě, o čemž svědčí i výsledky Národního psychedelického výzkumu. Zdá se, že touha po rozšířených stavech vědomí už tak nějak patří k lidské nátuře. Chceme si jimi třeba pomáhat k mentálnímu výkonu či vyšší inteligenci. Jak nám k tomu slouží stimulanty, nootropika a adaptogeny? Skvělou zprávou je, že v nemocnici u sv. Anny v Brně začali pěstovat vlastní léčebné konopí. O jeho prosazení v ČR se zasloužil nedávno zesnulý adiktolog Tomáš Zábranský, na kterého v nové Legalizaci také vzpomínáme.


DÁREK

Předplatitele v tomto čísle potěší dárek v podobě 10 aktivních filtrů Mascotte. Ještě Legalizaci neodebíráte? Objednejte si předplatné a těšte se z lepší ceny i pravidelných výhod. A pokud máte raději nákupy on-line, filtry najdete jako dárek k číslu 66 také v e-shopu Legalmarket.cz.

 


Ochutnávka z nového čísla

Martin Salajka: Ulítnout si na kvákání žab

Vášnivý malíř, grafik a rybář Salajka dal vale destruktivnímu alkoholu a uvolnění nachází raději v trávě. Rybolov je pro něj meditace i archetypální zkušenost.

Psychedelické Česko 01

Data z nové studie týkající se užívání psychedelik včetně konopí. Jaký je jejich vliv na naše duševní zdraví či životní spokojenost a s jakou motivací je bereme?

Drogy pro Algernon: Stimulanty, nootropika, adaptogeny

Je skutečně možné zvýšit intelekt či mentální výkon?

Obojživelná psychedelie

Je opravdu nutné uchylovat se k substanci získávané za pochybných okolností a podílet se na vyhynutí celého živočišného druhu?


A to není vše…

Samoléčící se samopěstitelé 06
Tomáš Zábranský: Kamarád, který zachránil tisíce životů
USA: Květy západního pobřeží
Vaporizér v testu 11: Magic Flight Launch Box
Bob Dylan: Všichni se musej zhulit
Osobnost legalizace: Michal Vyskočil
Ze světa legalizace: Konopí není doping!
Svatá Anna pěstuje konopí
Growreport: CBG-Force
Biostimulanty
Předražené stavební dřevo? Řešením je konopí
Jak si vyrobit zombie

Zpravodaj IACM, Flashback: Ze světa (nejen) konopí, Právní poradna, Poezie, Battery Head, Rami z Jižáku, Manky, Konopný trh, HempToday, Za málo peněz hodně muziky a Edice Legalizace!


Legalizace č. 64 je právě k dostání v e-shopu Legalmarket.cz a na novinových stáncích. Stáhnout si můžete i elektronickou verzi magazínu nebo si ho za zvýhodněnou cenu předplatit a těšit se na pravidelné dárky a pohodlné dodání až domů.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!