Aktuální článek
Proč je dobré cítit se špatně? Odpověď naleznete v této knize

Proč je dobré cítit se špatně? Odpověď naleznete v této knize

  • Proč se lidem projeví duševní onemocnění? A o čem to svědčí? Tuto knihu můžete mít také k předplatnému magazínu Legalizace.

Světová zdravotnická organizace (WHO) tvrdí, že většina osob se někdy setkala s nějakými duševními potížemi. Tato kniha může být unikátním nástrojem v pochopení, proč je důležité vnímat i sebemenší signály nemoci. Knihu si můžete koupit samostatně nebo výhodně v rámci předplatného magazínu Legalizace (s ročním předplatným za 699 Kč, s dvouletým předplatným za 999 Kč).

Proč je dobré cítit se špatně

Praha, dybbuk 2020, 1. vydání

Cena: 439 Kč

Randolph M. Nesse

Americký lékař a vědec Randolph Nesse nám ve své nové knize nabízí jiný úhel pohledu na vznik a význam nemocí. Zabývá se především otázkou, proč jsou v současnosti úzkost, závislosti na různých látkách či poruchy příjmu potravy tak rozšířené. Úzkostné stavy jsou přitom podle autora užitečnou odezvou důležitou pro naše přežití – odezvou, která nám „pouze“ někdy přeroste přes hlavu. I negativní pocity jako deprese a mizerná nálada mohou být v určitých situacích užitečné. Například díky tomu, že máme pocit viny, může existovat něco jako lidská morálka, a takový žal je jen obyčejnou cenou za lásku, kterou k někomu cítíme.

Další zajímavé tituly najdete v e-shopu Legalmarket.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!