Aktuální článek
Rodiče desetiměsíční holčičky popisují účinky léčebného konopného oleje jako „neskutečné“

Rodiče desetiměsíční holčičky popisují účinky léčebného konopného oleje jako „neskutečné“

  • Konopný olej vnesl do života rodičům desetiměsíční holčičky trpící vzácnou formou epilepsie naději.

Desetiměsíční holčička trpící epileptickými záchvaty je naživu jen díky léčebnému konopí, věří její rodiče. Ještě před třemi týdny byla však jejich dcerka na jednotce intenzivní péče a lékaři se jí chystali vyoperovat půlku mozku.

Malá Luella trpí vzácným typem epilepsie známým jako Westův syndrom, který způsobuje i několik set záchvatů denně. Její rodiče se rozhodli dát šanci konopnému oleji, a výsledek přirovnávají k zázraku.

„Když jste v situaci, jako je naše a žádný z léků nezabírá, uděláte absolutně cokoli, abyste ukončili trápení svého dítěte,“ vysvětluje matka Erin Oudshoornová serveru 7NEWS. „Je to úžasné, pozoruje nás, jak chodíme po pokoji, dokonce reaguje na své jméno.“

Podle informací serveru 7NEWS vypěstovala tajná státní pěstírna vůbec první konopí určené pro nově vznikající místní průmysl. Léčba by díky němu měla být pro tisíce pacientů daleko dosažitelnější a cenově dostupnější. Záměrem ministra zemědělství Nového Jižního Walesu Adama Marshalla je prý „vytvořit McDonald’s s léčebným konopím“. Lékaři jsou ale stále na vážkách a vyžadují další výzkum, který by ještě zevrubněji prověřil neškodnost a efektivitu léčebného konopí. Pro mnoho pacientů je právě vysoká cena a obtížná dostupnost schválených konopných přípravků výraznou překážkou a velká část z nich je odkázána na černý trh. „Spolehlivý místní konopný průmysl bude pro Nový Jižní Wales zásadní, zejména v „postcovidové“ době,“ domnívá se Marshall.

Luellin otec David Oudshoorn je přesvědčen, že pokud by existoval místní zdroj léčebného konopí, ušetřilo by to rodině mnoho starostí. „Je to neskutečná změna. Máme před sebou ještě dlouhou cestu, ale budoucnost teď vypadá o něco nadějněji,“ dodává.

Zdroj: Parents hail 10-month-old’s response to cannabis oil treatment as ‘amazing’

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!