Aktuální článek
Spotřeba konopí se během pandemie prudce zvyšuje

Spotřeba konopí se během pandemie prudce zvyšuje

  • Od vypuknutí pandemie viru covid-19 ve Spojených státech stoupla konzumace konopí o téměř deset procent. „Dlouhotrvající nárůst“ objednávek zaznamenaly také konopné dodávkové služby, jež začali využívat především lidé, kteří se potýkají se špatným spánkem a prohlubujícími se úzkostmi.

Tato zjištění vyplývají z nedávno provedeného výzkumu kalifornské společnosti Ganja Goddess, která se zabývá internetovým prodejem, dovážkami a životním stylem milovníků konopí po celé zemi.

Praktičnost a bezpečnost

Průzkumu se zúčastnilo více než 850 osob, z nichž podle sebraných dat většina nejraději užívá přímo konopné květy a na objednávkové služby se obracejí převážně pro jejich praktičnost a bezpečnost.

Oproti dubnovým statistikám se tak počet těch, kteří upřednostňují dovážky, zvedl o 57 procent.

Zachary Pitts, výkonný ředitel firmy Ganja Goddess, ve svém veřejném prohlášení uvedl, že závěry výzkumu ukazují „dlouhodobější změny v chování konzumentů vyvolané pandemií, které se také odrážejí na současném více než stoprocentním ročním nárůstu našeho odvětví“. K tomu Pitts dodal, že ve srovnání s posledním průzkumem, který proběhl v dubnu 2020, se podíl konzumentů konopí po čas pandemie zvýšil ze 46 až na 55 procent.

Proti nespavosti a úzkosti

Při dotázání se na jejich zdravotní stav se podstatná část respondentů (78 procent) přiznala, že si konopím léčí své neduhy. Z toho 69 procent uvedlo, že tak činí kvůli spánku, 68 kvůli úzkostem a 32 procent, protože trpí chronickými či jinými vážnými onemocněními.

Zatímco svou přízeň dodávkovým službám vyjádřilo drtivých 89 procent účastníků průzkumu, přesto se mezi nimi našlo i šest procent, jež na konopné výdejny i přes současnou situaci nedají dopustit. Oproti dubnovým statistikám se tak počet těch, kteří upřednostňují dovážky, zvedl o 57 procent. Zároveň došlo i k dvaadvacetiprocentnímu dlouhotrvajícímu nárůstu v rámci celkového počtu objednávek. Mimo to ovšem odvětví taktéž postihnul sedmnáctiprocentní úbytek kamenných výdejen.

Podstatná část respondentů (78 procent) přiznala, že si konopím léčí své neduhy.

Jako hlavní důvod, proč využívají dodávkových služeb, uvedlo 52 procent respondentů jejich praktičnost, 32 procent pocit většího bezpečí a celkem tři procenta ještě možnost internetového výběru produktu a ušetření času.

Posuny v prioritách?

Přestože nejvíce osob (59 procent) uvedlo, že ze všeho nejraději užívá přímo květy, 51 procent z dotázaných dále zmínilo, že spíše upřednostňuje konopné pochutiny, 36 procent vaporizaci, čtrnáct výtažky a třináct procent tablety. Přitom ještě před začátkem pandemie koronaviru se ke květům hlásilo až 61 procent respondentů, 50 procent k pochutinám, 42 k vaporizaci a dvanáct procent k výtažkům.

Ve srovnání s posledním průzkumem, který proběhl v dubnu 2020, se podíl konzumentů konopí po čas pandemie zvýšil ze 46 až na 55 procent.

Podle výsledků výzkumu tak kouření květů kleslo o pět a vaporizace o sedm procent. Na druhou stranu konzumace konopných pochutin stoupla o jedno procento, výtažků o dvě a tablet dokonce i tři procenta. Kouření květů, konzumace pochutin a vaporizace tak nadále zůstávají nejoblíbenějším způsobem užívání konopí, což v konečném důsledku vyvrací všeobecné přesvědčení o tom, že jeho příznivci se postupně odvracejí od kouření.

Zdroj: Cannabis Consumption Surges During Pandemic As Sleep Issues And Anxieties Mount, Says New Poll

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!