Aktuální článek
Stát New York spouští první osvětovou kampaň o konopí

Stát New York spouští první osvětovou kampaň o konopí

  • New York bude ke konopí přistupovat podobně jako k tabáku.

Americký stát New York nedávno legalizoval rekreační konopí, a než začne fungovat regulovaný trh, politici připravili veřejnou zdravotně-vzdělávací iniciativu zaměřenou na negativní i pozitivní stránky užívání konopí.

Podle reportéra kanálu CBS2 Kevina Rincona odhlasovali Newyorčané legalizaci rekreačního užívání konopí sice už před rokem, nicméně ještě zhruba další rok potrvá, než se ve státě otevřou licencované výdejny, v nichž budou moci všichni dospělí nakupovat konopí bez obav z problémů se zákonem.

Vzděláváme občany

Aby všechno, co se týká vytvoření regulovaného trhu, probíhalo hladce, stát nyní spouští tříměsíční „reklamní“ kampaň. Ta poběží všude – v televizích, rádiích i na internetu – a jejím cílem je vzdělávat o konopí veřejnost.

„Má to vědecké opodstatnění a hraje to nesmírně významnou úlohu,“ uvedl doktor Chinazo Cunningham, odborník na závislosti, který se ve spolupráci s nově vzniklým Úřadem pro konopí státu New York pokouší přijít na to, co bude a nebude fungovat.

„Konopí se v jiných státech, kde již legalizovali dříve, dává do sladkostí i do jiných potravin. Jejich marketing se mnohdy podprahově zaměřuje na mládež a my často nemáme ani ponětí, kolik THC produkty obsahují,“ přiznal Cunnigham.

Aby všechno, co se týká vytvoření regulovaného trhu, probíhalo hladce, stát nyní spouští tříměsíční „reklamní“ kampaň.

Jedním ze záměrů kampaně je také zbavit veřejnost falešných dojmů. „Konopí a jeho uživatelé jsou dodnes neuvěřitelným způsobem očerňováni. Doufáme, že naše snahy všichni pochopí, ale v zásadě hodláme poukázat na to, že vedle obrovského léčebného potenciálu s sebou rostlina přináší i jistá rizika. Chceme zajistit, aby se místní uměli rozhodnout sami za sebe a zjistit si víc,“ popisuje ředitel nového konopného úřadu Chris Alexander.

Dále upozorňuje, že v některých ohledech je třeba si dát opravdu pozor.

„Co bychom rádi všem vštípili, je, aby konopí přechovávali na bezpečném místě. Uživatelé by jej měli držet z dosahu dětí a zvířat, na které by mohlo mít negativní dopad.“

Jako s tabákem

V zásadě se dá říct, že stát bude ke konopí přistupovat jako k tabáku. V určitých aspektech se tato problematika skutečně prolíná. „Stejně jako v případě tabáku nechceme, aby lidé byli na veřejnosti nuceni pasivně vdechovat kouř z rostliny,“ zmínil Allan Clear z Úřadu ochrany veřejného zdraví státu New York.

Osvětová konopná kampaň byla zahájena na kampusu místní vysoké školy. Klade si za cíl upozornit mladé dospělé a jejich rodiče na nebezpečí spojená s konopím. Kromě toho jim ale ukazuje, jak jej užívat bezpečně, pokud se k tomu sami rozhodnou.

Zdroj: www.cbsnews.com

 

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!