Aktuální článek
Tip na knihu: Tajná řeč stromů

Tip na knihu: Tajná řeč stromů

  • Bionika pozoruje tajuplný svět rostlin a živočichů a pátrá po tom, co vynalezla příroda a jak to využít ve prospěch lidstva – to je cílem bioniky i této knihy.

Týmový smrk, silný dub a borovice limba – strom s vysokými vibracemi a rostoucí vysoko v horách: příroda má spoustu času dopracovat se k bezpočetným řešením a vyzkoušet řadu možností. Výsledkem je právě ona dokonalá forma, kterou poskytuje člověku k volnému využití; vyvíjela se v nejrůznějších situacích a za nejobtížnějších okolností. Tato kniha vás zasvětí do tajemné řeči stromů. A možná, že bude pro vás tou nejkrásnější a nejcennější, jakou jste kdy četli.

Tajná řeč stromů

Praha, ANCH BOOKS, 2014, 2. vydání

Cena: 370 Kč

Erwin Thoma

Kniha s celým názvem Tajná řeč stromů aneb Jak ji dešifruje moderní věda nám umožňuje poznat a pochopit jazyk, kterým mezi sebou komunikují stromy – jedno z nejdokonalejších děl matky přírody. Autor Erwin Thoma pochází z hlubokých a starodávných rakouských lesů na úpatí Alp a v mládí pracoval jako lesník, než ho rodinné a zdravotní okolnosti donutily přestěhovat se do města. Zde ovšem svou největší lásku (rodina jistě odpustí) neopustil, právě naopak – své dlouholeté pozorování, moderní vědecké poznatky a vlastní vize transformoval mimo jiné do vývoje a výroby domů z čistého dřeva, jež se kácí podle měsíčních fází. V knize se o tomto souhrnu znalostí vycházejících z pozorování přírody a využití její moudrosti hovoří jako o bionice, a pokud vás zajímá, jak přesně funguje v souvislosti se stromy, nezbude vám než se začíst.

Tuto knihu si lze zakoupit také v LegalMarketu.

 
Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!