Aktuální článek
Tři oříšky od Veverek

Tři oříšky od Veverek

Redakce
  • Malá exkurze do historie nejúspěšnějších odrůd semenné banky Seedstockers, která věnovala semínko do přílohy Legalizace č. 64.

Semennou banku Seedstockers z Barcelony už jistě všichni znáte. Během posledních několika let vybudovali online prodejnu se semeny nejvyšší kvality a díky neustálým inovacím se na trhu výrazně posouvají vpřed. Příběh seedbanky, které se v naší kotlině přezdívá „Veverky“, ale píšou především její zákazníci, a právě těm je určena tato exkurze do historie nejoblíbenějších odrůd ve sbírce Seedstockers.

Pojďme se společně podívat na zoubek třem speciálním odrůdám v katalogu Seedstockers – jedné feminizované fotoperiodické klasice a dvou samonakvétacím šampiónům, a to evropské i americké provenience.

Super Skunk

Tuto feminizovanou klasiku by měl znát každý grower. Rodičovskými genetikami jsou Skunk No.1 a Afghani. Na vývoji Super Skunku se začalo pracovat už na konci osmdesátých a začátku devadesátých let, tedy v období, kdy se všichni šlechtitelé snažili posouvat hranice svého umění ještě o kus dál. A právě tehdy, před třemi desítkami let, vznikla tato elitní linie.

Super Skunk se coby odolná a nenáročná outdoorová varieta perfektně hodí do severoevropského mírného pásma. Již z názvu je zřejmé, že se vyznačuje silným aroma. Díky své stabilitě a vitalitě se dodnes používá ve šlechtitelských programech zaměřených na vývoj nových odrůd. Díky svým vlastnostem je ideální i pro začínající pěstitele.

Super Skunk

White Widow Auto

Kdo by neznal White Widow – klasiku ověnčenou nesčetnými cenami, jednu z nejpopulárnějších odrůd na světě vůbec! Jedná se o hybrid brazilských a indických genetik. Ve své samonakvétací podobě patří od počátku k bestsellerům v nabídce Seedstockers.

White Widow je jedna z nejpopulárnějších odrůd na světě!

Palice jsou kompaktní a silně lepkavé. Díky závěji bílých krystalků na povrchu vypadá květenství, jako by bylo zasněžené. Samonakvétací White Widow je nenáročná odrůda, která roste bez komplikací a dá se pěstovat v indooru, outdooru i ve skleníku, hydroponicky nebo aeroponicky – přežije všechno. Terpenový profil je poněkud bohatější než u ostatních odrůd, takže v indooru potřebuje kvalitní uhlíkové filtry. Je to odrůda oblíbená u konopných pacientů, kteří hledají odpočinek a způsob, jak se zbavit stresu.

White Widow Auto

Gorilla Glue Auto

Poslední zmíněná odrůda je automat amerického původu – vyhlášená Gorilla Glue! Jedná se o mix osvědčených genetik Chem’s Sister, Sour Dubb a Chocolate Diesel. Díky nim se Gorilla Glue pyšní nakysle ovocným aroma s nádechem zemitosti a dokonce i čokolády.

Stejně jako mnoho dalších slavných odrůd ani Gorilla Glue nevznikla na základě cíleného šlechtění, ale spíše v důsledku série náhod a přehmatů. Původních šest semínek bylo považováno za hermafrodity, ale když vyklíčily, ukázalo se, že se v nich skrývají čtyři fenotypy, z nichž jasným vítězem byla Gorilla Glue #4. Z té následně vznikla feminizovaná i samonakvétací verze.

Gorilla Glue Auto je mixem osvědčených genetik Chem’s Sister, Sour Dubb a Chocolate Diesel.

Gorilla Glue Auto nabízí plnohodnotnou paletu vlastností jako její feminizovaná verze Gorilla Glue. Od semínka do sklizně potřebuje jedenáct týdnů. V případě pěstování na zahradě se doporučuje počkat ještě týden nebo dva. Během fáze květu má tendenci se ještě dále vytahovat a košatět.

Gorilla Glue Auto

Stejně jako mnoho dalších samonakvétacích odrůd od Seedstockers se pěstuje snadno ve všech médiích a pěstebních systémech. Kdo má v oblibě fotoperiodickou verzi, oblíbí si i tento samonakvétací keřík. S Gorillou Glue neprohloupíte!

Více informací najdete na: seedstockers.com

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!