Aktuální článek
V Michiganu rozdávají naočkovaným zákazníkům jointy zdarma

V Michiganu rozdávají naočkovaným zákazníkům jointy zdarma

  • Prodejna konopí v Michiganu přišla s geniálním a nevídaným nápadem, jak přimět lidi k očkování. Každému, kdo očkování proti koronaviru podstoupí, nabízejí konopí na účet podniku.

S akcí nazvanou Pot for Shots (volně přeloženo např. jako „travičku za včeličku“) přišla prodejna Greenhouse ve městě Walled Lake. Jejich snahou je zvýšit rychlost proočkování a přiblížit tak Spojené státy k tolik potřebné kolektivní imunitě. V prodejně stačí jenom ukázat potvrzení o tom, že jste se nechali očkovat, a za své zásluhy dostanete předbaleného jointa zdarma.

„Naším cílem je zvýšit povědomí o tom, jak nesmírně důležité očkování proti covid-19 v našem společném boji proti této hrozivé pandemii je,“ vysvětluje majitel Jerry Millen v oficiální tiskové zprávě, kterou prodejna vydala.

Snaha o návrat do normálu

„Akce má ukázat, že jsme skutečně odhodláni pomoci komunitě vrátit se zpátky do normálu. Podporujeme bezpečné a zodpovědné užívání konopí a doufáme, že to bude začátek konce téhle zákeřné pandemie.“

Kromě toho, že se jedná o velice vtipný způsob, jak do prodejny díky předbalenému „brčku“ přivést nové zákazníky, kteří speciální nabídku dozajista velice ocení, akce v sobě skrývá i mnohem hlubší smysl a vysílá velice důležitou zprávu.

V prodejně stačí jenom ukázat potvrzení o tom, že jste se nechali očkovat, a za své zásluhy dostanete předbaleného jointa zdarma.

Zdravotníci jsou neustále rostoucím počtem lidí zpochybňujících spolehlivost vakcíny a množstvím konspiračních teorií znepokojeni. Pokud se totiž populaci nepodaří dostatečně proočkovat, pandemie tu s námi bude mnohem déle, než by musela. Zvyšovat se bude rovněž i šance vzniku nových mutací viru, které by mohly být jak nebezpečnější, tak daleko hůře léčitelné.

Případ takové mutace už konec konců existuje. S prudce rostoucím počtem nakažených novým typem koronaviru se potýká například Velká Británie. Britská mutace se mimo jiné prokázala i u muže z Michiganu, který Spojené království nedávno navštívil. Prodejna Greenhouse z Walled Lake se snaží vyslat zprávu, že vakcinace je pro obyvatele Michiganu naprosto klíčovým krokem.

Vakcína a priority

V současné době ale nejsou všichni o důležitosti vakcíny tak docela přesvědčeni. Naočkovat se podle průzkumu nechá méně než polovina Američanů, přičemž zhruba čtvrtina už definitivně odmítla, že by kdy v budoucnu očkování podstoupila. Z dat shromážděných Centrem pro výzkum veřejného mínění NORC ve spolupráci s agenturou Associated Press vyplývá, že počet Američanů ochotných vakcinaci podstoupit nebude k ukončení pandemie stačit.

Podporujeme bezpečné a zodpovědné užívání konopí a doufáme, že to bude začátek konce téhle zákeřné pandemie.

V Michiganu jsou nyní v očkování upřednostňováni pracovníci v první linii, mezi které patří například zdravotníci. Vakcína je přednostně podávána rovněž seniorům a lidem s některými chorobami. Zbytek obyvatel se k vakcíně dostane během nadcházejících měsíců. Ti, kdo už se do fronty mohou postavit teď, dostanou za odměnu jointa.

Je jasné, že iniciativa sama o sobě dostatečné množství obyvatel Michiganu k očkování nepřesvědčí, ale každý člověk, který se díky ní nechá očkovat, se koneckonců počítá.

Zdroj: Michigan Dispensary Gives Cannabis for COVID Vaccinations

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!