Aktuální článek
Vaporizér v testu 06: G Pen Dash

Vaporizér v testu 06: G Pen Dash

  • Testujeme novinky mezi vaporizéry. Dnes šikovná maličkost do kapsy.

Představuji vám kapesní vaporizér Dash, který vznikl díky společnosti Grenco Science. Jak si někteří pamatují, na návrhu jejich prvních vaporizérů spolupracoval známý rapper Snoop Dogg, který ve Spojených státech již mnoho let aktivně propaguje konopí a který zároveň propůjčil své jméno několika značkám v konopném byznysu. 

Díky předchozímu seriálu Vaporizers battle jsme se již seznámili s G Pen Pro a G Pen Elite. Oba byly malé a lehké a také cena byla na přijatelné úrovni. V případě nového G Pen Dash se v těchto parametrech dostáváme na ještě nižší hodnoty. V dnešní recenzi se dozvíte, jestli v rámci takové miniaturizace je možné také plnohodnotně vaporizovat.

Lehce a chladivě

V Grenco Science si vždy dávali záležet na skvělém prvním dojmu. Proto i papírová krabice, ve které je umístěný G Pen Dash, má atypický tvar nízkého válce. Uvnitř něj jsou dvě patra, oddělená tenkým plastovým výliskem. V horním patře najdeme opravdu miniaturní vaporizér Dash. Jestli jsem někdy psala o rozměrech vaporizéru blížících se velikosti zapalovače, tak v případě Dashe to platí doslova. Připomíná ho i tvarem a také váha je na úrovni malého kovového zapalovače. 

Při střední teplotě se tvoří solidní oblaka páry.

Povrch vaporizéru je ze slitiny hliníku a z plastu. Zajímavý je i magnetický náustek, do kterého je vložená ještě zirkonová špička. Uvnitř ní najdeme ještě přibližně jeden centimetr dlouhou chladicí vložku ze stejného materiálu ve tvaru miniaturní šroubové turbíny. 

Minimalismus i něco navíc

Na povrchu černého přístroje nacházím jediné tlačítko, které umožňuje zapnutí i vypnutí (pětkrát klik), nastavení jedné ze tří možných teplot (třikrát klik), přerušení nahřívání (podržet dvě sekundy). Uvnitř tlačítka svítí nebo blikají až tři diody, jejichž počet klesá s mírou vybíjení baterie. Modré diody označují nejnižší teplotu, zelené střední teplotu a červené nejvyšší. Při nahřívání a také při nabíjení diody blikají. 

V prostoru nad tlačítkem je z obou stran umístěno mnoho drobných kulatých otvorů pro dobrou cirkulaci a chlazení vzduchu. Uvnitř za otvory se nachází ocelový kotlík, který má skleněné stěny, a nad ním již náustek. Pod tlačítkem je bílé písmenko G a na jeho zadní straně najdeme výrobní číslo, pomocí kterého se můžete zaregistrovat na stránkách výrobce. 

Plochou spodní stranu přístroje obsadil vstup pro USB mikro kabel. V příslušenství na dolním patře je umístěn poměrně robustní kovový nástroj na čištění nebo udusání či načechrání bylin. Pomocí kroužku je možné jeho pověšení například na klíče. Pod nástrojem najdeme smotaný plochý USB kabel s délkou 100 centimetrů, což je u vaporizérů délka nadstandardní. 

Rychle a s vibrací 

Po maximálním nabití baterie, které trvalo u G Pen Dash přibližně jednu a půl hodiny, se dostávám k zahřívacímu kolu bez bylin, což nyní doporučují téměř všichni výrobci. Po zapnutí vaporizér jemně zavibruje a po zhruba deseti vteřinách vibruje znovu, čímž oznamuje své nahřátí. Tato zpětná vazba a velká rychlost mě u takto malého přístroje příjemně překvapila. Do kotlíku válcovitého tvaru se svažitými bočnicemi pak pohodlně plním lehce podrcené byliny. V tu chvíli mě Dash znovu překvapí, a to relativní velikostí komory a jejím originálním zpracováním, protože je potažená sklem. Nahřívání v ní probíhá kondukcí, což znamená nahříváním celého kotlíku. Magnetický náustek je pak usazen dvěma výčnělky na bocích přístroje, ke kterému díky nim dobře doléhá. 

Oblaka chuti

Na nejnižší teplotě je již cítit veškeré terpeny a odpařují se hlavní kanabinoidy, výpar je jemný a zároveň již dobře viditelný. Při střední teplotě se tvoří solidní oblaka páry a kromě zbytku terpenů získáte z bylin již téměř všechny účinné látky. Na nejvyšší teplotu vaporizuji jako vždy až na závěr, kdy se na hraně 220 stupňů odpaří poslední zbytky, ale obsah neshoří. Potřebujete-li rychlé řešení a jste zkušení uživatelé, použijte směle červenou úroveň ihned, dostanete tak ve velmi krátkém čase maximální efekt. 

G Pen Dash má nastaveno automatické vypínání po pěti minutách, čímž šetří baterii. Když testuji přístroje, ráda toho využívám a na každé úrovni teploty zůstávám celých pět minut. Po každé úrovni si dělám alespoň deset minut přestávku a pozoruji, jak na mě působí účinné látky. Pak teprve pokračuji na vyšší úroveň teploty. Stejný postup doporučuji všem začátečníkům, kteří se s vaporizací teprve seznamují. Pro rekreační účely pak bude ve většině případů vyhovovat střední, tedy zelená úroveň.

Horká diskrétnost

G Pen Dash se v částech kolem náustku docela hodně zahřívá, protože je v něm umístěná zirkonová vložka, která skvěle odvádí horkost z komory pod ním a ochlazuje tak společně s proudícím vzduchem teplotu výparu. Ten pak nedráždí v krku. U tak krátkého a kondukcí nahřívaného přístroje je to další příjemné zjištění. 

Skleněná glazura v ocelovém kotlíku také odvádí dobrou práci. Byliny jsou po vaporizaci rovnoměrně zhnědlé a v krátkém čase z nich tento miniaturní přístroj dostává poměrně hustá oblaka páry. Celou dobu mohu mít přístroj schovaný v dlani, diody na něm svítí nerušivým jasem a po použití mi lehounce vklouzne do kapsy, kde o něm po chvilce chladnutí už ani nevím. Kdo tedy hledá velmi diskrétní levný vaporizér a nevadí mu nepřítomnost displeje či vyměnitelné baterie, najde v G Pen Dash poměrně atraktivního a plně funkčního favorita.


Charlie’s Chart

91 bodů ze 100

Srážím 3 body za nevyměnitelnou baterii, dva body za přehřívání náustku a po jednom bodu za malý rozsah teplot, nepřítomnost displeje, zastaralý konektor nabíjení a chybějící náhradní díly.

0
luxusní
91100
plusy

příznivá cena

malá velikost a nízká váha

zajímavě řešené chlazení 

ocelová komora s originální glazurou

velmi rychlé nahřívání

snadná údržba

lze zároveň nabíjet a používat

Mínusy

baterie není vyměnitelná

přehřívání náustku 

pouze tři úrovně teplot 

chybí displej 

žádné náhradní díly

starý konektor mikro USB místo USB-C

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!