Aktuální článek
Vaporizér v testu 11: Magic Flight Launch Box

Vaporizér v testu 11: Magic Flight Launch Box

  • Testujeme klasiky mezi vaporizéry. Vychytávka z Kalifornie!

Máte rádi vůni dřeva a skvěle odvedenou ruční práci? Na první pohled by nikdo neřekl, kolik se může v téhle miniaturní krabičce skrývat možností. Poprvé jsem tenhle přístroj testovala v roce 2013 a jedinou inovaci, kterou v San Diegu od té doby udělali, jsou volitelné motivy na krycím sklíčku – a také si můžete vybírat již z několika druhů dřeva. Nic jiného nebylo potřeba měnit ani zlepšovat.

Faktem je, že princip nahřívání je u MFLB, jak se Magic Flight Launch Boxu mezi jeho milovníky přezdívá, dostatečně dokonalý. Mezi vaporizéry navíc zůstává jedinečným, protože patent na tuto technologii už byl firmě schválen.

Dřevo na baterku

MFLB je dřevěná krabička velikosti asi krabičky od zápalek. Na horní straně má dobře upevněné průhledné sklíčko, které po celém obvodu opravdu těsně přiléhá na dřevo. Perfektně tak kryje kulatý otvor zvíci padesátikoruny, který je vystlaný jemným sítkem, uloženým na dvou vodičích z oceli. V přesně vypočítaném prostoru mezi těmito vodivými nosníky pak vzniká žádoucí teplo, a dokonce i infračervené záření.

Na delší straně najdeme kulatý otvor pro částečné zasunutí tužkové baterie, která obstarává napájení. Zepředu je malá dírka pro přímou inhalaci nebo pro vložení skleněného náustku. Na protilehlé straně můžeme prstem regulovat průtok vzduchu, který vniká do přístroje nejmenším z otvorů. Na spodní straně je do dřeva vypálen citát filozofa a zároveň majitele firmy, logo MFLB a také unikátní číslo vašeho kousku.

Příslušenství v ceně i za příplatek

Přístroj je dodáván v solidní plechovce s víkem, kde jsou uložené hned dvě tužkové nabíjecí baterie s ochrannými krytkami proti vzájemnému zkratování. Součástí balení je také nabíječka na čtyři AA nebo AAA baterie s adaptérem pro země EU, ochranný sametový pytlík, skleněný náustek a návod k použití.

Pro ty z vás, kdo si Magic Flight zamilují, nabízí výrobce navíc bohaté příslušenství. Přikoupit si můžete vychytanou drtičku bez spodního dílu, kterou po odsunutí krycího skla nasadíte přímo na vaporizér, takže drtíte byliny rovnou do kotlíku. Dále elektrický adaptér pro domácí použití, pomocí kterého si můžete také regulovat intenzitu nahřívání. Můžete mít také držák vaporizéru na vodní dýmku, takže výpar bude ještě ochlazenější a jeho chuť si o to víc vychutnáte. Samozřejmostí je pak vložka na odpařování extraktů a naprostým luxusem je bráška MFLB, přístroj Muad Dib, určený čistě k odpařování extraktů.

Podobně si pochutnáte jen u dřevěných nebo skleněných vaporizérů.

Lehkost bytí

Při prvním nabíjení baterií získáte dost času na bližší ohledání vaporizéru. Budete hledat tlačítko pro zapnutí, které ale nenajdete. Nenajdete ani displej, ani regulaci teploty, ani automatické vypnutí. Takže si nadrtíte bylinky co nejjemněji, rovnoměrně je umístíte do prostoru pod sklíčkem a kouknete se na videonávod. Aha, stačí přitlačit baterii a je zapnuto. Místo displeje pak sledujete jen sklíčko, které se po chvíli orosí vzniklým výparem. V tu chvíli povolíte stisk baterie, elektrický obvod se okamžitě přeruší a vy poprvé lehounce potáhnete. Zamlžení se se v okamžiku přesune do vašich plic a po chvilce se rozbíhá do celého těla. Nahřívání i první pocítění efektu přichází překvapivě brzy po prvním nádechu. Žádná tlačítka, žádné nastavování, jen dobře nadrtit, zasunout baterii a vychutnávat. Opravdu je to tak snadné?

Trénink a cit

Možná to není zajímavé úplně pro každého, ale je to tak vzrušující objevování, takže to nejspíš budete chtít stále opakovat. Testováním různých technik nadechování můžete dosáhnout naprosto dokonalého stavu. Cílem je, aby bylo množství výparu a jeho teplota přesně taková, jakou potřebujete právě vy a vaše byliny. Dlouhým jemným nádechem se výpar jemně a pozvolna ochlazuje a po chvilce se tak sníží teplota i v prostoru pod víčkem. V tu chvíli zase baterii přidržíte na kontaktu v přístroji asi na 3–5 sekund.

Když chcete ušetřit energii v baterii, podržíte ji jen krátce a přerušovaně, přičemž vzduch vdechnete několika krátkými nádechy v podobném intervalu. Pomocníkem bude miniaturní světýlko uvnitř krabičky, které se rozsvítí vždy, když bude mít baterie kontakt, a zhasne, když se obvod rozpojí.

Díky citu si brzy najdete tu nejlepší metodu, kterou budete stále vylepšovat a přizpůsobovat stavu bylin. Jinak se chovají byliny několik měsíců usušené a jinak usušené pár týdnů. Rozdíly shledáte také mezi bylinami ze zahrádky a u bylin z lékárny, které už mohou být dekarboxylované.

Výpar jako řemen

Podobnou chuť jako z MFLB nehledejte u plastových či kovových přístrojů plných elektroniky. Podobně si pochutnáte jen u dřevěných nebo skleněných vaporizérů. Kvalita výparu se směle může srovnávat i s některými ze stolních přístrojů.

Dalším plusem MFLB je neustálá kontrola vaporizovaných bylin, které postupně mění svou barvu ze zelené na hnědou. Na rozdíl od kotlíků, které jsou u většiny přístrojů schované uvnitř, je v MFLB pod sklíčkem opravdu detailně vidět, jak se byliny vlivem tepla odpařují. Vzhledem k volnému uložení bylin je také můžete kdykoliv protřepat, aniž byste museli rozkládat přístroj či používat nějaký nástroj na promíchání horké směsi. Díky tomu bude pro mnohé uživatele MFLB tím nejlepším možným řešením.

Klid v ruchu

V průběhu vaporizace nic nebliká, neozývají se žádné vibrace a není ani potřeba myslet na automatické vypnutí, které se u MFLB provede okamžitě, stačí povolit stisk.

U MFLB nehledejte ani připojení k aplikaci pomocí Bluetooth. Jsou to výhody elektronických přístrojů, které jsou již dnes špičkové, ale hodně uživatelů může dávat přednost přírodnímu dřevu a značné diskrétnosti, kterou tato malá a nenápadná krabička rozhodně poskytuje. Před i okamžitě po použití ji totiž můžete strčit do kapsy, protože žádné díly nejsou navenek horké a nic se z ní ani nevysype.

Dokonalost

Příroda je dokonalá, jen člověk je nedokonalý a jeho výtvory také. Někdy víc a někdy míň. V případě MFLB jde rozhodně o skvělou technologii, ke které by ale byly potřeba o generaci lepší baterie, a ty zatím v prodeji nejsou.

Prošlo mi rukama mnoho přístrojů různé kvality, a i když Magic Flight nesplňuje mnou preferované parametry, dohání to chutí výparu a diskrétností, a proto mohu akceptovat i jeho cenu. Nejvíc MFLB ocení zkušený hulič, který dříve používal skleněnky, šlukovky nebo si balil jen malé „osobáčky“.


Charlieʼs Chart:

95 bodů ze 100

Srážím 2 body za malou výdrž baterie, 1 bod za chybějící displej, 1 bod za absenci nastavení teplot a 1 bod za pomalé nabíjení.

NázevMagic Flight Launch Box
Hmotnost33 g
Rozměry6,3 x 3,4 x 2,1 cm
Typ baterie / napájení / výměna2600 mAh AA Ni-MH
Doba nabíjení180 minut
Regulace teplotyne (za příplatek)
Bluetooth / aplikace / vibracene / ne / ne
Kondukce / konvekce / kombinacene / ano / ne
Teplota nahřátí při testu190 °C
Čas nahřívání5 vteřin
Doba použití2 náplně
Množství / chuť výparuhodně / chutný
Riziko spáleníne
Bylinky / extrakty / rosinano / ne / ne
Léčebné / rekreační účelyano / ano
Diskrétnost (1 nejlepší, 5 nejhorší)2
Čištění / plnění (1 nejlepší, 5 nejhorší)1 / 1
Materiál kotlík / tělo / náustekocel / dřevo / dřevo, sklo
Kvalita zpracovánívysoká, USA (ruční práce)
Ideální množství náplně0,25 g
Dostupnost v ČRdobrá
Zárukadoživotní
Cena k 1. červenci 20213 490 Kč
Výrobcewww.magic-flight.com

Upozornění: Pozor na napodobeniny, které vypadají podobně, ale stojí o polovinu méně. Kvalita materiálů a provedení bude pokulhávat natolik, že se – obrazně i neobrazně řečeno – šeredně spálíte!

 

0
luxusní
95100
plusy

diskrétnost

chuť výparu

vyměnitelná AA baterie

doživotní záruka

Mínusy

chybí displej

nemá nastavení teploty (v základní výbavě)

malá výdrž baterie

dlouhé nabíjení

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!