Aktuální článek
Výlet do ráje: Sunset Paradise

Výlet do ráje: Sunset Paradise

Redakce
  • Představujeme indiku Sunset Paradise od Paradise Seeds.

Sunset Paradise je verze nesmírně populárního Gelata od Paradise Seeds. Jde o exotickou indiku ze Spojených států, která si v posledních letech získala velikou oblibu. Paradise Seeds si dali záležet, než představili svou vlastní verzi – fanoušci této nizozemské banky už vědí, že v téhle společnosti neradi spěchají a novou odrůdu vydají teprve tehdy, je-li na to opravdu připravená.

Výsledkem je luxusní porce odrůdy Gelato geneticky smíchané s lahůdkami Thin Mint GSC a Sunset Sherbert. Ve verzi od Paradise se snoubí rafinovaná směs terpenů, která naladí meditativně, a indiková relaxace, která ovšem nikterak neuzemní. Proto se jedná o odrůdu veskrze vhodnou pro léčebné uživatele a fanoušky indik.

Klíčení a fáze růstu

Dvě feminizovaná semínka Sunset Paradise nechal naklíčit náš testovací grower zvaný Doktor. Semínka šoupnul do substrátové směsi a trvalo jim pouhé dva a půl dne, než vykoukly.

Brzká produkce pryskyřice se projevila jiskřením stříbřitě bílých trichomů rašících v hojném množství.

Sazeničky poté čekala čtyřtýdenní růstová fáze. Během ní se ukázalo, že se vyznačují robustním růstem a také se na nich začal projevovat specifický charakter této odrůdy. Na to, že se jedná o indiku, nerostla ani jedna z rostlinek do podoby hustého keře – naopak zaujaly od pohledu hodně otevřenou strukturou.

Ke konci růstové fáze obě kytky začaly ukazovat barvu – a to doslova. Jak píše Doktor ve svém pěstebním deníku: „Stonky a listy se začínají barvit do ruda a modrofialova. Zdá se, že tady bude někdo hrát všemi barvami…“ V okamžiku přepnutí do fáze květu měly na výšku 37 a 40 centimetrů.

Fáze květu

Obě rostliny po přepnutí na květ projevovaly velkou uniformitu a opět se vyjevila jejich svérázná povaha: přestože se jedná o indiku, značně se jim prodloužil stonek a po čtyřech týdnech květu obě kytky zdvojnásobily svou velikost na 80 centimetrů.

Přehlídka barev, započatá ve vegetativní fázi, zdárně pokračovala. Hlavní stonky i větve se v horní polovině zbarvily doruda, zatímco tmavě zelené listy postupně modraly a fialověly. Bonusem k této explozi barev byla brzká produkce pryskyřice, které se projevila jiskřením stříbřitě bílých trichomů rašících v hojném množství.
Tvorba květů byla impresivní, tvořila se spousta kalichů (vysoký poměr vůči listům) a ty se shlukovaly do zakulacených hutných hroznů. Obě kytky byly stále velice uniformní, v druhé polovině kvetení nastal masivní příliv pryskyřice a formaci korpulentních palic tvrdých jako šutr. Pryskyřicí oplývaly samozřejmě především květy, ale ve značném množství pokrývala i velké listy.

Hýří všemi barvami a unikátní na ní je i hojnost produkované pryskyřice, z níž prýští omamná vůně.

Doprovodným programem tohoto pryskyřičného festivalu byla okouzlující, nasládle květinová vůně, která zaplnila celou pěstírnu. Doktor ji popsal jako „přepychově komplexní, s tóny citrusů, slaďounce borůvková, skunkově kořeněná a s nádechem levandule, která tam dokonale zapadá vzhledem k modro-fialovým listům.“

Ke sklizni hutných palic mohutně osázených trichomy přistoupil přesně po osmi týdnech kvetení. Finální výška obou rostlin Sunset Paradise činila 84 a 89 centimetrů.

Smell and Smoke Report

Jedinečná osobnost této rostliny se jasně vyjevila ve sklizených palicích. Podle Doktora na ně byla „radost pohledět“, a to i díky exotickému, namodralému vzezření (a štědré pokrývce trichomů). Do deníku poznamenal: „Mají v sobě něco osobitého… čímsi se výrazně liší od většiny ostatních modelů.“

Týkalo se to i nádherného, vskutku neobyčejného aroma, v němž vynikl zejména element levandule, který se lahodně promísil s ovocnými tóny po pomerančích a malinách, říznutými pikantním skunkovým odérem.

doporučujeme

V aroma vynikl zejména element levandule, který se lahodně promísil s ovocnými tóny po pomerančích a malinách, říznutými pikantním skunkovým odérem.

Při prvním potáhnutí Doktora čekala celá plejáda příchutí. Levandulová vůně se přeměnila na jemnou chuť, která se přelila do ovocné sladkosti s kořeněným nádechem skunku. Vjem ještě dlouho šimral na patře a dozníval na jazyku.

Léčebný efekt brzy zasáhl i tělo – nastalo uvolnění svalů. Doktor si všimnul, že to trvalo poměrně dlouho, celé dvě hodiny.

Verdikt

Sunset Paradise je převážně indiková odrůda, která po léčebné stránce skýtá pocit uklidnění a relaxace. Hýří všemi barvami a unikátní na ní je i hojnost produkované pryskyřice, z níž prýští omamná vůně. Nejenže osvěží chuťové buňky, ale i vybudí chuť k jídlu. Sunset Paradise aneb „Západ slunce v ráji“ si jistě získá příznivce mezi léčebnými i rekreačními milovníky konopí.

Odrůda je dostupná pouze v rámci speciálního balíčku z limitované edice Paradise. 

Data o pěstování

Genetika Sunset Paradise (převážně indika)
Fáze růstu 4 týdny (po vyklíčení)
Fáze květu 56 dní / obecně spíše 60 dní
Médium substrát Plagron Grow Mix, 11litrové květináče
pH 6,2–6,6
EC 1,2–1,8 mS
Osvětlení až 12 x SANlight S4W = 1680 W
Teplota 19–28 °C
Vlhkost vzduchu 40–60 %
Zavlažování ručně
Hnojiva Organic Bloom Liquid + Organic More PK od Green Buzz Liquids
Stimulátory/doplňky Living Organics, More Roots, Humin Säure Plus, Big Fruits, Fast Buds a Clean Fruits od Green Buzz Liquids
Prevence CleanLight Pro (prevence plísně)
Výška 84 + 89 cm

 

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!