Aktuální článek
Za málo peněz hodně muziky 13: Tamara, Tribe-J, Killiekrankie

Za málo peněz hodně muziky 13: Tamara, Tribe-J, Killiekrankie

  • Tři kapely, tři různé styly. V tomto díle narazíme na hippie tóny a ráznější elektro.

Situace na scéně je relativně neutěšená, neboť jak všichni víme, doba koncertům nepřeje. Naštěstí vznikají stále další celky, které mají přinejmenším dostatek času na to, aby tvořily do úmoru a pokusily se reflektovat jak své pohnutky, tak dobu, ve které žijeme.

Tamara

Jedním z posledních hitů osekané sezóny je nutně skupina Tamara. Pražské uskupení, které muzikálně fluktuuje mezi pohodou a velkou pohodou. Kytary hrají příjemné cinkavé melodie, přičemž lehounký vokál zpěvačky vane jako letní bríza. Texty jsou navíc české a do velké míry sladce naivní, ochucené malou měrou melancholie, takže se z happeningů pod jejich taktovkou stávají velmi vyklidněná a uvolněná setkání, která nechávají duši rozpuštěnou jako máslo na palačince, což je, jak všichni víme, navýsost příjemné. Venku jsou zatím dva singly a snad se pracuje na něčem dalším, ale nechci nic zakřiknout a přejdu o dům dál ke kapele Tribe-J.

Hudební tip: Kapela Tamara tančí s Bonnie „Prince“ Billym v temnotě

Hlavně si chceme užít spoustu legrace! Kapela Tamara přináší ve svých singlech soundtrack letošního léta

Radio Wave session

Tribe-J

Tihle hudební fanatici mají k pohodě typu Tamary opravdu daleko. V hudbě Tribe-J se mísí obrovský talent a virtuozita, která potěší každého nadšence do matematicko-hudebních úchyláren. To, co jsou schopni ze sebe dostat na podiu, je zkrátka dechberoucí, a to hrajou v tom nejprostším složení – kytara, basa, bubny. Energie, společné aranže a absence zpěvu dávají prostor k maximalizaci hudebního požitku. Hudba je to šíleně hravá a jakožto běžný posluchač nejsem nikdy s to určit, co bude dál, což mě přivádí k tupé extázi a k blaženému úsměvu. U Tribe-J funguje to ono, na co je diskurzivní myšlení krátké – chaotická abstrakce, jež je sloučená do řádu not, které dávají smysl jen těm nejbystřejším anebo nejcitlivějším z nás.

Tribe-J Facebook

Tribe-J Bandzone

Tribe-J live session

Killiekrankie

Kapela na závěr je čistě syntetického ražení – Killiekrankie. Tihle cápci bouraj kluby relativně dlouho, ale dech jim stále nedošel. Na první poslech je to značné neobvyklé elektro, které pojí beaty, synthy a klávesy do podoby, které můžou fanoušci retro herních konzolí znát relativně důvěrně. A to je smysluplné, jelikož se tento typ hudby vlastně navrací k její původní inspiraci. Ideální k pozdním hodinám a osmibitovým projekcím, které jsou schopny rozveselit přeplněný klub melancholiků, neboť, velmi subjektivně řečeno, jejich hudba je místy až infantilně veselá a celkově mi vždy připomene pomalé počítače a směšně barevné 2D hry, které ale neztratily nic na svém kouzlu a přibírají na nostalgii. Hudbě zdar! V posledních měsících to potřebuje.

KKrankie Facebook

KKrankie live session

Killiekrankie rozsekali Startér. A teď jdou na United Islands, Pohodu i Colours

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!