Aktuální článek
Zvláštní pocit po užití konopí

Zvláštní pocit po užití konopí

  • Ve spolupráci s online drogovou poradnou www.extc.cz, kterou provozuje Společnost Podané ruce o. p. s.

Pár dní zpátky jsem měla celkem silnou sušenku s marihuanou a asi hodinu jsem byla úplně mimo. Stěží jsem vnímala realitu. Od té doby mám takový zvláštní pocit. Je to něco podobného, jako se mi dělo v té chvíli, kdy jsem si to dala. Mám pocit, že když něco dělám, tak to dělám strašně rutinně a v tu chvíli nad tím nemám kontrolu, a až když se ten okamžik odehraje, tak to začnu vnímat. Kolikrát jsem takhle řekla totální blbost, která ke mně nesedí, ale uvědomila jsem si to, až když jsem to řekla… jako bych v ten moment nebyla schopná přemýšlet. Bude to takhle už pořád? Co mám dělat?

Užívání marihuany v jídle je složité, co do odhadování užité dávky a následných účinků. Nikdy nevíte, kolik THC v konkrétní sušence je, navíc se účinky a síla marihuany liší také podle odrůdy, způsobu pěstování atd. U vás mohlo dojít k předávkování velkou dávkou THC. To mohlo vést k tomu, že stav, který jste zažila, byl jiný než obvykle, výrazně nepříjemný a byla jste asi hodinu mimo. Ale také to mohlo mít vliv na to, že návrat do „normálu“ trvá déle než jindy. Uživatelé marihuany také někdy zažívají takzvané flashbacky – krátkodobé návraty podobného stavu, jako člověk prožil, když byl pod vlivem marihuany. I ty by se však postupem času měly vytrácet. 

Pokud by vámi popsané stavy neodeznívaly nebo se zhoršovaly, bylo by na místě se nechat zkontrolovat u doktora. Zároveň by bylo užitečné si dát od marihuany pauzu, než se vše srovná, případně si alespoň hlídat užité množství.


Máte dotaz týkající se drog? Neváhejte se zeptat odborníků z drogové poradny www.extc.cz.

Nahoru
Je vám více než 18 let?
Tak pojďte dál!